Манчестър Сити загуби от Астън Вила, Арсенал изпревари "гражданите"

Юнайтед вече едноличен лидер, Далглиш с първа победа начело на Ливърпул

по статията работи: iNews.bg | 22.01.2011 | 21:44

Многомилионният тим на Манчестър Сити загуби като гост от българина Стилиян Петров и неговия Астън Вила, като по този начин "гражданите" отстъпиха и втората позиция във временното класиране на Висшата лига на Арсенал.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Дарън Бент в 18-ата минута. Това бе дебют за Бент като играч на бирмингамци след изненадващия трансфер на нападателя от тима на Съндърланд.

Манчестър Юнайтед и Димитър Бербатов пък остават лидери в класирането, след като по-рано днес разгромиха с 5:0 отбора на Бирмингам. В абсолютен герой за "червените дяволи" се превърна българският нападател Димитър Бербатов, който реализира три попадения за Юнайтед. Това бе трети хеттрик за Митко през сезона, който наниза три попадения на Ливърпул и пет на Блекбърн по-рано през кампанията.

Тимът на сър Алекс Фъргюсън събра актив от 48 точки и води еднолично в класирането на Премиершип с две точки преднина и мач по-малко от втория Арсенал и три пред Манчестър Сити.

Ръководеният от Арсен Венгер Арсенал пък днес постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Уигън, а примерът на Димитър Бербатов последва и холандският национал Робин ван Перси, който отбеляза и трите попадения за лондончани.

Холандецът бе точен в 22-рата, 58-ата и 85-ата минути, като малко преди последното си попадение дори пропусна и дузпа. След тази победа Арсенал излезе на второ място във временното класиране на Премиършип с актив от 46 точки, а Уигън остава в зоната на изпадащите с 22 пункта.

В друг двубой от кръга Тотнъм стигна до равенството 1:1 като гост на Нюкясъл след гол на Аарън Ленън в 90-ата минута на срещата. Домакините поведоха в 59-ата минута чрез Колочини, но в крайна сметка бяха разочаровани от Ленън, който донесе ценна точка на своя тим. След равенството "шпорите" имат актив от 38 точки и се намират на 5-та позиция в класирането на Висшата лига, а Нюкясъл е с 30 пункта на седмото място.

По-рано днес пък първа победа начело на Ливърпул записа легендата на "червените" Кени Далглиш. "Мърсисайдци" се наложиха с 3:0 над предпоследния в класирането отбор на Уулвърхямптън, а точни за Ливърпул бяха Фернандо Торес на два пъти и Раул Мейрелеш. Испанецът се разписа в 36-ата и последната 90-а минута на двубоя, докато неговия португалски колега добави един гол в 50-ата. Благодарение на тази победа 18-кратните шампиони се изкачиха на десета позиция с актив от 29 точки. Уулвърхямптън продължават да са предпоследни с 21 пункта.

Ето и резултатите от останалите срещи от Висшата лига, които се играха днес:

Фулъм - Стоук Сити – 2:0, Блекпул - Съндърланд – 1:2 и Евертън - Уест Хям – 2:2. Утре предстои да се изиграе мачът между тимовете на Блекбърн и Уест Бромич Албиън, а в понеделник шампионите от Челси ще гостуват на Болтън в последен двубой за кръга.