Финансират лечението на още 70 деца

От Фонд за лечение на деца отпускат над 600 хил. лева

по статията работи: Елена Кирилова | 22.03.2013 | 10:32
Финансират лечението на още 70 деца
iNews/Радила Радилова

Център "Фонд за лечение на деца" одобри нови 70 заявления по време на последното си заседание, съобщават от фонда.

За първи път 10 деца ще се лекуват в чужбина, а едно дете ще бъде изпратени за костно-мозъчна трансплантация в чужбина.

14 деца ще отидат в чужбина, за да продължат лечението си или да преминат контролни прегледи. Още 40 деца ще бъдат финансирани, така че да могат да се лекуват у нас, докато на 5 други ще бъдат подпомогнати за доплащане на лечението.

За целта фондът ще отпусне 629 156,20 лева.

Общо 207 деца са били одобрени от Фонда за лечение на деца от началото на 2013 г. Отпуснати са им 2,2 млн. лева.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


15 stupid cupid 22.03.2013 | 16:17
Много хубаво, ама някак си на вчерашната информация за малката Габи, с която така са постъпили всичко ми иде като замазване на случилото си. Родителите да не се отказват!
14 emanoil momchev 22.03.2013 | 12:52
Сега са изчислили сумата чак и до стотинките!
13 Нели Георгиева 22.03.2013 | 11:54
Да, защото ги подгониха, че не си вършат работата.
12 positive thinking 22.03.2013 | 11:35
ти пък.. ми то държавата от къде :)) той този фонд си е държавен фонд, само че се занимава само с такива деца, с тежки заболявания,които имат нужда от специално лечение.. даже малко пари вади!
11 Полицейска палка 22.03.2013 | 11:30
дали отиват по предназначение? особено по времето на Тройната - едва ли?
10 Полицейска палка 22.03.2013 | 11:30
това е добра новина, нека се финансира, за децата всичко
9 spasimir monev 22.03.2013 | 11:29
Когато парите отидат по предназначение има шанс децата да се оправят!
8 Milen Stanchev 22.03.2013 | 11:22
От Фонд за лечение на деца отпускат над 600 хил. лева - този фонд за лечение на деца откъде вади толова много пари се чудя, че успява да помогне на децата?
7 uchtiviq los 22.03.2013 | 11:16
Супер!!! Дано по-бързо да реагират и да дават повече пари там, вместо по джобовете на този и онзи
6 rozalij atanasova 22.03.2013 | 11:13
Много тъжно ми става, когато чета, че има много болни деца. Трябва да се направи всичко възможно тези деца да оздравеят.
5 Pencho Gospodinov 22.03.2013 | 11:11
Ей, мани майтапа - добре, че е този фонд за лечение на децата, защото без него не знам как биха се събрали пари и биха се излекували проблемите деца.
4 Митоди Михалев 22.03.2013 | 10:59
Днао всички деца се оправят, имат толкова тежка съдба като страдат от такива болести,а най-лошото е,че в повечето случаи има лечение, само пари трябват...
3 Теодора Динева 22.03.2013 | 10:55
Заплахата на родителите на момиченцето,което почина,че ще ги съдят,ли ги стимулира да отвържат кесиите
2 Лиза Мишпека 22.03.2013 | 10:45
"Общо 207 деца са били одобрени от Фонда за лечение на деца от началото на 2013 г. Отпуснати са им 2,2 млн. лева." надявам се, че всички те ще оцелеят и ще бъдат излекувани.
1 Виличка Лъжичкова 22.03.2013 | 10:41
по-бързо трябва да вземат решение в този фонд, има много нуждаещи се деца,постоянно гледаме призиви за болни дечица, какво има да се мисли..

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.