АИК Стокохолм поднесе изненадата в Лига Европа

Европохода на Мура свърши в Рим

по статията работи: Божидар Азманов | 31.08.2012 | 09:30

АИК Стокхолм поднесе голямата изненада в плейофите на Лига Европа като изхвърли руския гранд ЦСКА Москва. Въпреки че бяха загубили първата среща с 0:1 у дома, шведите успяха да победят с два гола в Москва и да се класират за групите на турнира. Головете вкараха Карикари в 6-та и Лорентзон в продължението на срещата.

Ливърпул пък бе на път да си вгорич живота, след като в 85-та минута допусна попадение срещу Хартс. Темпълтън даде аванс на шотландците и изравни общия резултат, тъй като мърсисайци бяха победили преди седмица. Три минути по Луис Суарес изравни и успокои трибуните на Анфийлд.

Нюкасъл надви Атромитос с 1:0 с гол на Харис Вукчич в 21-та минута и също се клаисра напред с общ резултат 2:1, а Лацио победи с 3:1 палача на ЦСКА Мура. Автори на попаденията на "Олимпико" станаха Либор Козак в 30 и 55-та минута и Мауро Сарате в 42-та. За словенците се разписа бившият футболист на Лудогорец Юре Травнер две минути преди края на срещата. Така след победата с 2:0 преди седмица в Словения италианците най-после сложиха край на европохода на Мура.

Анжи махачкала размаза с 5:0 АЗ Алкмаар, който миналата година игра четвъртфинал в турнира и се класира без проблем напред, а Нефтчи Баку изхвърли миналогодишния четвъртфиналист в Шампионската лига АПОЕЛ от Кипър и стана първият Азербайджански тим в групите на Лига Европа. Първата среща в Азербайджан завърши 1:1, а снощи кипърците допуснаха странно поражение с 1:3 у дома.