Арсенал се препъна срещу Съндърланд, Венгер недоволен от съдийството

"Артилеристите" пропуснаха да доближат Юнайтед, Сити с минимален успех

по статията работи: iNews.bg | 05.03.2011 | 21:53

Тимът на Арсенал допусна неприятна грешка по пътя си към шампионската титла във Висшата лига, след като днес "артилеристите" не успяха да победят гостуващия тим на Съндърланд, достигайки единствено до равенство 0:0 на своя "Емирейтс". В двубоя от 29-ия кръг на английското първенство тимът на Арсен Венгер не успя да спечели пълен актив от точки и пропусна удобна възможност да се доближи само на един пункт от Манчестър Юнайтед, преди утрешното гостуване на "червените дяволи" на Ливърпул.

След двубоя пък наставникът на лондончани Арсен Венгер се изказа доста негативно спряма съдийството на главния рефер, като според французина неговите отсъждания са коствали успеха на Арсенал.

"Решенията на главния рефер Антъни Тейлър бяха изключително неприемливи, много съм разочораван. Разбира се, че имаше нарушение срещу Аршавин. Нямаше и засада при отменения му гол в края на мача. Трябва да го приемем и да продължим да се борим, но наистина е много разочароващо, когато изгубиш точки по подобен начин", коментира мениджърът.

Така Арсенал събра актив от 57 точки след 28 изиграни срещи, докато лидерът Манчестър Юнайтед е с три повече.

В друг интересен двубой от кръга Манчестър Сити сложи край на негативната си серия от два поредни мача без победа в Премиършип, след като днес "гражданите" на Роберто Манчини надделяха с минималното 1:0 при домакинството си на Уигън Атлетик.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от испанския национал Давид Силва, като основна вина за гола носи стражът на "латикс" Ал Хабси, който изпусна топката между краката си, след не особено силен изстрел на Силва в 39-ата минута.

В българското дерби в Англия отборът на Болтън постигна драматична домакинска победа с 3:2 над тима на Астън Вила. Голът за победата на Болтън падна в 86-тата минута, а българският национал Мартин Петров започна като титуляр за домакините като се отчете с асистенция и жълт картон за 60-те минути, през които бе на терена.

Стилиян Петров пък влезе като резерва и взе участие в заключителните 13-сет минути на срещата, но тимът му загуби въпреки, че водеше с 2:1 и при този резултат бе отсъдена дузпа за Вила, която обаче Йънг не превърна в гол. Гари Кейхил на два пъти и Иван Класнич в края бяха точни за Болтън, а бирмингамци допуснаха обрат, въпреки попаденията на Дарън Бент и Албрингтън, извеждали на два пъти гостите напред в резултата.

Болтън е на шесто място във временното класиране с актив от 40 точки, докато Астън Вила заема 13-ата позиция с 33 пункта.

Ето и резултатите от останалите срещи във Висшата лига на Англия днес: Бирмингам - Уест Бромич Албиън - 1:3, Фулъм - Блекбърн - 3:2, Нюкясъл - Евертън - 1:2 и Уест Хям - Стоук - 3:0.

Утре предстои голямото дерби на Острова, противопоставящо двата най-успешни английски тима - Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Другият двубой за деня е Уулвърхямптън - Тотнъм, а в понеделник шампиона Челси гостува на Блекпул.