Шампионът Челси нанесе втора загуба на Манчестър Юнайтед през сезона

"Сините" победиха с 2:1 като домакин, Димитър Бербатов с 20 минути игра

по статията работи: iNews.bg | 01.03.2011 | 23:46

Отборът на Челси извоюва много ценна и драматична победа с 2:1 над тима на Манчестър Юнайтед в отложен мач от Висшата лига на Англия игран късно тази вечер. Трите точки за домакините донесе Франк Лампард от дузпа в 78-ата минута, като преди това Уейн Рууни бе извел "червените дяволи" напред в 29-ата минута, а новото попълнение на лондончани Давид Луис изравни в 54-ата. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като Юнайтед определено бе по-добрият отбор през първата част, но шампионите взеха своето след почивката.

Българинът Димитър Бербатов не започна срещата като тилуляр, но се появи на терена в 70-ата минута.

Двубоят започна изключително динамично още от самото начало, като до втората минута и двата тима вече бяха осъществили по една опасна атака. Страхотен пропуск пък направи Флоран Малуда едва в четвъртата минута, когато не успя да прати топката в мрежата от точката на дузпата. Полузащитникът бе намерен сам след акция по крилото, но стреля силно в ръцете на Едвин ван дер Сар. В ответната атака изстрел на Луиш Нани се удари в тялото на Джон Тери, а португалецът претендира за игра с ръка на бранителя.

В 15-ата минута дойде и най-сериозното положение за Манчестър Юнайтед. Хавиер Ернандес овладя кълбото, излъга защитник и пусна хитър пас към нахлуващия на скорост в наказателното поле Патрис Евра. Французинът скъси ъгъла и пусна успореден на голлинията пас към Рууни, но нападателят не успя да засече.

Последваха няколко добри минути за "червените дяволи", които успяваха да организират по-качествени и разнообразни атаки. Именно една от тях доведе и попадение във вратата на Петър Чех в 29-ата минута.

Луиш Нани пое топката на метри от наказателното поле и подаде към Уейн Рууни. Нападателят от своя страна съумя да отправи много силен и плътен шут по земя, който не остави шансове на чешкия страж – 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Десет минути по-късно шампионите пропиляха страхотна възможност за гол. След изстрел на Франк Лампард от пряк свободен удар Ван дер Сар успя да избие топката, но тя попадна в краката на Бранислав Иванович. Защитникът обаче нямаше време да реагира и стреля инстинктивно, но холандският вратар със сетни сили отрази, подпомогнат и от Неманя Видич.

Така след 45 минути игра лидерът в класирането продължаваше да води с 1:0 като гост на "Стамфорд Бридж". Шампионите от своя страна предоставяха прекалено много пространства на своя противник, който изглеждаше по-разнообразния тим в нападение.

След почивката тимът на Карло Анчелоти подобри играта си успя да притисне водачът във Висшата лига. Опасен изстрел от фал на Франк Лампард попадна в ръцете на Ван дер Сар  след няколко минути игра.

В 54-ата минута обаче лондончани все пак достигнаха до изравнително попадение. В автор на гола се превърна новото попълнение Давид Луис, който реализира за първи път с екипа на Челси. Центриране на Есиен от ляво попадна в Иванович, който съумя да наскочи бранител на гостите и върна малко назад към своя бразилски колега. Патрис Евра закъсня, а отскочилата топка бе намерена чудесно от Луис, който имаше достатъчно време да премери своя изстрел и да не остави никакви шансове на Ван дер Сар – 1:1.

В 62-ата минута попадение на Уейн Рууни бе справедливо отменено от главния рефер на двубоя Мартин Аткинсън заради засада. Само минута по-късно отново англичанинът имаше шанс да изведе за втори път своя тим напред, но изстрелът му след акция преминала през него и Нани излезе в аут.

В 70-ата минута на терена се появи и българският нападател Димитър Бербатов. Сър Алекс Фъргюсън направи двойна смяна и пусна в игра Бербатов и Гигс, заменили съответно Ернандес и Пол Скоулс.

Вместо втори гол за Юнайтед обаче, такъв падна за Челси в 79-ата минута. Автор на попадението бе Франк Лампард от дузпа, отсъдена за нарушение на Крис Смоулинг срещу Юри Жирков. Бранителят закъсня да отиграе една топка, а ситуацията бе използвана чудесно от Жирков, който падна на земята и не остави друг избор пред главния съдия.

В даденото от рефера продължение капитанът на Манчестър Юнайтед Неманя Видич получи втори жълт и съответно червен картон и напусна терена. Това означава, че сърбинът ще пропусне двубоя на своя тим срещу отбора на Ливърпул през уикенда.

Така Юнайтед допусна второ поражение за сезона, като това бе девети пореден мач без загуба за Челси като домакин на "червените дяволи". Юнайтед остава лидер в класирането с актив от 60 точки след 28 изиграни двубоя. Втори е тима на Арсенал с 56 пункта и мач по-малко. Шампионите от Челси пък се завърнаха сред първите четири в таблицата и вече имат 48 точки – на две зад третия Манчестър Сити.