Байерн побеждава и без да блести

Баварците подчиниха с 1:0 гостуващия Волфсбург

по статията работи: iNews.bg | 28.09.2013 | 18:37

Германският шампион Байерн Мюнхен продължава гонитбата с Борусия Дортмунд, след като днес баварският колос постигна минимален успех с 1:0 над гостуващия Волфсбург в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Единственият гол отбеляза Томас Мюлер след почивката, като по този начин Байерн записа шести успех от седем изиграни мача до момента. С такъв актив разполага и Борусия Дортмунд, но "жълто-черните" остават лидери заради по-добрата си голова разлика. И двата тима разполагат с по 19 точки в актива си, докато на трета позиция се намира Байер Леверкузен с 18 пункта.

Като цяло обаче играта на Байерн днес не бе особено впечатляваща, особено след звучния успех с 4:0 над Шалке 04 в Гелзенкирхен. Гостите от Волфсбург на няколко пъти имаха шансове за попадение, но Мануел Нойер и липсата на точност лишиха "вълците" от поне точка днес.

Наставникът на Байерн Хосеп Гуардиола остави Марио Гьотце и Тони Кроос на резервната скамейка, а Марио Манджукич отново оглави атаката на тима. Ариен Робен и Франк Рибери заеха обичайните си места на двата фланга, докато капитанът Филип Лам, Бастиян Швайнщайгер и Томас Мюлер действаха в средната линия.

Сред титулярите за "вълците" бе бившият футболист на Байерн Луис Густаво, който дори бе близо до попадение през първата част. Друг бивш играч на баварците - Ивица Олич оглави атаката на Волфсбург, а Диего Рибас действаше зад гърба му.

1055923През първата част шампионите изглеждаха колебливи, като Байерн не предлагаше продукцията, която се очаква от състава на Пеп Гуардиола. Чистите шансове пред Диего Беналио не бяха в изобилие, а на почивката резултатът сякаш справедливо бе равен - 0:0.

Още в самото начало гостите от Волфсбург можеха да открият, но Мануел Нойер показа класа. "Вълците" изпълниха корнер пред вратата на баварците, а Луис Густаво се пласира най-умело, стреляйки с глава. Нойер обаче демонстрира рефлекс и отрази.

В 28' Диего Беналио също трябваше да се намесва, спасявайки вратата си от първи гол. Томас Мюлер стреля от малък ъгъл, но швейцарският национал отрази.

Най-чистият шанс за Байерн през първата част дойде в 42', когато Ариен Робен като по чудо не отбеляза. Холандският национал получи шанс да стреля от границата на малкото наказателно поле, но с левия крак не успя да намери очертанията на вратата.

След почивката Байерн увеличи оборотите, като баварският тим започна да действа малко по-бързо в половината на Волфсбург.

Домакините на няколко пъти пренесоха събитията в наказателното поле на "вълците", но до завършващ удар така и не се стигаше. Противно на очакванията, Волфсбург можеше да открие след час игра. Кристиян Траш центрира отлично в пеналтерията на Байерн, а Марсел Шафер стреля с глава от непосредствена близост. Крилото обаче не успя да намери очертанията, пращайки топката в аут.

1055924В 62' Хосеп Гуардиола погледна към резервната си скамейка, извършвайки двойна смяна. Бастиян Швайнщайгер и Ариен Робен напуснаха игра, а техните места бяха заети от Тони Кроос и Джердан Шакири. Минута по-късно трибуните бяха изправени на крака, защото Байерн реализира така чакания първи гол. Франк Рибери получи добра топка на левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Марио Манджукич не успя да засече кълбото, но Томас Мюлер бе на точното място, за да отбележи с десния крак за 1:0.

В следващите минути темпото на мача сякаш поспадна, а домакините се прибраха по-назад, оставайки доволни от крехкия си аванс в резултата. В 79' Байерн бе на косъм от удвояване на преднината си, но Марио Манджукич направи сериозен пропуск. Хърватският таран остана очи в очи с Диего Беналио и преодоля швейцарския национал, но притичалият Налдо успя да изчисти почти от голлинията. Именно Налдо можеше да изравни минути по-късно, но изстрелът с глава на бразилеца бе уловен от Мануел Нойер.