Байерн с първи фаул в Германия

Възпитаниците на Пеп стигнаха само до равен с Фрайбург

по статията работи: Иво Вецев | 27.08.2013 | 21:25
БТА/AP

Байерн Мюнхен записа първата си издънка в първенството под ръководството на Пеп Гуардиола, като завърши наравно 1:1 като гост на Фрайбург в изтеглен мач от 4-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение за Байерн беше дело на Йердан Шакири в 34', който се разписа от воле. Байерн изпусна още няколко възможности, докато за разлика от други мачове Нойер имаше да спасява две опасни ситуации пред своята врата. В 86' обаче резервата Хофлер донесе равенството.

Шокиращото равенство оставя тима от Мюнхен начело, но Байерн има 10 точки след 4 мача и още през уикенда може да бъде изпреварен. Освен това Байерн отбеляза попадение в 31-и пореден мач, но в същото време допусна първо равенство от 8 мача насам.

Пеп Гуардиола реши да заложи на голяма част от резервите си, като единствено Нойер, Данте, Швайнщайгер и Мюлер бяха на терена от обичайните титуляри. Гьотце стартира като титуляр за пръв път, а Клаудио Писаро поведе атаката.

Байерн установи натиск над противника си в началото, но най-опасната ситуация в първите минути беше в полза на Фрайбург. Оливер Сорг беше изведен в отлична позиция, но Нойер успя да парира ударът му.

Последваха вихрени атаки за баварците, като в 14' удар на Кроос бе прекрасно отразен от Бауман. В 19' едва не се стигна до гол, след като Писаро успя да прехвърли вратаря, но Гюнтер успя да изчисти от голлинията.

Натискът на Байерн се усилваше и логично това доведе до откриване на резултата. В 33' Мюлер намери отлично Йердан Шакири, който с мощен удар от воле разстреля Бауман и даде аванс на своя тим. До края на полувремето шампионите продължиха с по-добрата си игра, но нов гол не падна.

През втората част домакините действаха далеч по-добре, но класата на Байерн си пролича и баварците не допускаха изненади, въпреки че не успяха и да отбележат гол.

Томас Мюлер беше най-активният играч на Гуардиола, като пропусна няколко отлични възможности. От своя страна, домакините имаха най-добрата ситуация през втората част, след като удар на Лапревоте беше избит едва - едва от Нойер.

Байерн обаче капитулира в края на мача, когато резервата Хофлер успя най-накрая да се справи със защитата на гостите и с хубав удар изравни, носейки точка на Фрайбург.