Бербатов и Фулъм понесоха тежко поражение от Тотнъм

"Шпорите" с убийствена ефективност нокаутираха Митко и компания

по статията работи: Иво Вецев | 01.12.2012 | 19:03

Тотнъм стигна до изключително ценен успех, след като тази вечер на "Крейвън Котидж" излъга с 0:3 Фулъм и Димитър Бербатов, които се славят като един от най-силните домакините в Англия.

Темпото в срещата беше диктувано от домакините, но в 55-ата минута Сандро от над 30 метра успя да изненада Шварцер и откри. В 72-а пък Дефоу удвои и реши всичко в срещата.

Димитър Бербатов отново престоя пълни 90 минути на терена за своя тим,но не беше използван като централен нападател, а по-скоро като плеймейкър. Той направи всичко по силите си, но неговите съотборници така и не се възползваха от брилянтните му подавания.

Победата на "шпорите" ги прати на 5-о място, като те имат равен брой точки с Челси - по 26. Фулъм пък вече е на 12-а позиция със 17 точки след изиграни 15 двубоя.

Срещата започна с натиск на домакините, като благодарение на няколко магически подавания на Бербатов, Петрич можеше да се разпише на два пъти, но в единия случай не успя да уцели вратата, а при втория Доусън успя да избие от крака на нападателя.

Защитникът обаче, който доскоро лекуваше контузия, изкълчи своя глезен и въпреки намесата на лекарите не успя да продължи срещата, като беше заменен от Уилиям Галас.

В 21-ата минута последва най-скандалната ситуация в срещата. Бербатов беше отлично изведен сам срещу вратаря Лорис, но страничният съдия вдигна флага си за засада, въпреки че такава не съществуваше.

В 24-ата пък настъпи и най-опасната ситуация за Фулъм - Ашкан Дежага получи на лявото крило и пусна ниско центриране пред малкото наказателно поле. Там Петрич засече силно, но Лорис съумя да хване топката, която беше и в неговия обсег - 100% ситуация за гол.

Малко след това Клин Демпси, мощно освиркван от хората по трибуните, получи възможност да стреля от 16 метра, но топката профуча на сантиметри от страничната греда. До края на полувремето обаче двата отбора свалиха темпото и до нови добри ситуации не се стигна.

Вторите 45 минути започнаха отново с по-добра игра от страна на "котиджърс", като те отново се отчетоха с един-два пропуска. В 55-ата минута обаче домакините трябваше да преживеят истински шок, след като Сандро изстреля истински снаряд от 30 метра в долния десен ъгъл на Шварцер, а вратарят не успя да се намеси умело и топката влетя в неговата мрежа - 0:1.

Срещата обаче продължи да върви по-добре за Фулъм, но възпитаниците на Мартин Йол не се възползваха по най-добрия начин от прекрасните ситуации, които им създаваше Бербатов, който през целия мач демонстрира невероятната си класа с топка в крака. Той изведе на няколко пъти Дъф и Петрич, но не последва резултата.

Всичко в среащта приключи, когато в 72-ата минута Демпси направи за смях защитата на домакините, навлезе в наказателното поле и подаде на Дефоу, който от 6 метра не сбърка и реши всичко в срещата - 0:2 за "шпорите".

Упражнението се повтори и в 78-ата минута, като в бившия играч на Фулъм пусна перфектен извеждащ пас за английския национал, който отбеляза второто си попадение в срещата, както и 12-и гол за сезона - 0:3.

До края на срещата Уго Родайега пропусна да вкара почетно попадение за домакините, а Бербатов не се възползва от хубав пробив на Деймиън Дъф.