Бербатов игра 80 минути при равенството на Ман Юнайтед срещу Тотнъм

Ливърпул-Евертън, Съндърланд-Нюкясъл и Астън Вила-Бирмингам също без победители

по статията работи: Методий Методиев | 16.01.2011 | 19:39

Ливърпул и Евертън не можаха да се победят в зрелищно дерби на Мърсисайд. Срещата от 23-ия кръг на Висшата лига между двата тима завърши при равен резултат 2:2.

Мейрелеш изведе домакините от Ливърпул напред в резултата след половин час игра, но в началото на второто полувреме отборът на Евертън реализира две попадения и така се стигна до пълен обрат в двубоя. Точни за "карамелите" бяха Силван Дистен и Джърмейн Бекфорд. "Червените" не се предадоха и изравниха след попадение на Кайт от дузпа в 68-мата минута и по този начин бе фиксиран крайният резултат.

В друг дерби мач от кръга, Астън Вила със Стилиян Петров в състава си не успя да победи градския съперник Бирмингам. Бирмингамското дерби завърши при равен резултат 1:1, а Петров игра цял мач за Вила.

Бирмингам поведе чрез гол на Джонсън в 49-тата минута, а Вила изравни в 73-тата минута, когато точен бе Джеймс Колинс. Домакините Бирмингам имаха късмет в срещата, защото гредата на три пъти ги спаси от инкасиране на попадение.

Дербито на северна Англия пък днес противопостави отборите на Нюкясъл и Съндърланд, които също не успяха да излъчат победител помежду си. Кевин Нолан даде аванс на гостите от Нюкясъл, но Съндърланд не се предаде и стигна до точката. Точен бе ганайският нападател на отбора Асамоа Гиан в добавеното време на мача.

В очаквания с най-голямо нетърпение мач от кръга пък, лидерът Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов не успя да победи като гост петия Тотнъм. Двата тима завършиха при нулево равенство, а Бербатов излезе като титуляр за Юнайтед и игра до 78-ата минута на мача, когато бе заменен от Хавиер Ернандес.

Така Ман Юнайтед се изравни на върха в класирането на Висшата лига с градския си съперник Ман Сити. Двата отбора имат по 45 точки, но "червените дяволи" от Юнайтед са с 2 мача по-малко, което им дава предимство в борбата за титлата.