Битката за оцеляване продължава - важни успехи за Черно море, Локо (Сф) и Миньор

Славия също се поздрави с победа над Локомотив (Пловдив) в мач без значение

по статията работи: Даниел Любомиров | 28.04.2013 | 19:11

Монтана и Локомотив (София) зарадваха няколкостотинте зрители на стадион "Огоста" с атрактивно и резултатно опашкарско дерби, което по интрига и драматични елементи приличаше на Вечното дерби от вчера.

Локо (Сф) в крайна сметка успя да стигне до изключително ценна победа с 3:2 при визитата си на северозападния тим, като също така се възползва максимално от загубата на Ботев (Враца) вчера в Разград.

"Железничарите" вече имат 23 точки и за момента изпреварват Ботев (Вр) на спасителното 12-то място, като възпитаниците на Антони Здравков имат 2 пункта по-малко.

Локо (Сф) остава с 1 точка по-малко от Черно море, който днес разпиля с 5:1 Пирин (Гоце Делчев).

Монтана едва ли си прави илюзии, че ще запази мястото си в елита на България, като остава на последната позиция с 13 точки.

Леко утешение за тима от "Огоста" е фактът, че закъсалият финансово Етър също не можа да увеличи актива си и отстъпи с 0:3 от Миньор в друго опашкарско дерби.

Още в 6-ата минута Монтана поведе в резултата, след като Димитър Илиев изведе Младенов в пеналтерията, който пък намери непокрития Венци Иванов и той с техничен изстрел даде аванс на домакините - 1:0.

В 23-ата минута "железничарите" стигнаха до равенството, след като Том центрира отляво, а вратарят на Монтана Иванов не се намеси убедително. Кълбото бе свалено от Павлов към Илиев, който с глава прави резултата 1:1.

В 48-ата минута Локомотив осъществи пълен обрат, след като Антонио Павлов получи шанса да стреля на празна врата при пробив на Илиев.

Крум Бибишков, който се появи в игра в 64-ата минута, се нуждаеше от 20 на терена, за да покачи преднината на тима си на 3:1. Той засече с глава центриране на Дани Кики от ъглов удар.

Друга резерва - Брахими - от състава на домакините, върна интригата в 87-ата минута с гол за 2:3, но Монтана не можа да стигне до драматично равенство в мача.

Черно море най-накрая показа истинските си качества под ръководството на Георги Иванов - Гонзо, след като тази вечер на "Тича" разкова с 5:1 Пирон (ГД) и завърза още повече борбата за оцеляване в родното първенство.

"Моряците" започнаха надъхано срещата, като започнаха да пресират своя съперник от началото на срещата, но така и не успяваха да създадат чисто положение в началните минути.

Петима различни футболисти записаха имената си сред голмайсторите за домакините - Георги Божилов даде тон на голеадата в 17-ата минута, а в 39-ата българският национал Георги Илиев покачи на 2:0.

В 70-ата Брус Инканго направи 3:0, а четвъртото попадение бе дело на бившето крило на Левски Симеон Райков. Илиян Капитанов заби 5-ия пирон в ковчега на Пирин, като тимът от Гоце Делчев стигна до почетен гол чрез Георги Петров в 87-ата минута.

След победата варненци вече имат 24 точки и са на 3 от Ботев (Вр), който е първият отбор под чертата на изпадащите отбори. Пирин (ГД) е с 27 пункта на 10-о място и ще трябва да трепери до самия край за своето оставане в елита.

Славия постигна първа победа над пловдивски отбор в NEWS7 футболно първенство, след като срази Локомотив (Пд) с 2:0 на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

Благодарение на този успех "белите" се доближиха на 3 точки от днешния си съперник в класирането, но продължават да се намират в средата на таблицата.

Славия вече има 32 пункта и се изравнява по актив с Берое, от който по-рано през седмицата беше елиминиран на полуфиналите в турнира за Купата на България и така загуби шанс за участие в Европа и спечелване на трофей.

Локомотив пък остава на 7-ма позиция в класирането с 35 точки и също е на път да приключи един сезон без никаква опасност от изпадане, но и в същото време без да се включи в борбата за разпределяне на местата, даващи право на участие в евротурнирите.

В 18-ата минута Здравко Лазаров сложи топката на главата на Виктор Генев, който се извиси над бранителите на Локо (Пд) и откри резултата.

В 50-ата минута японецът Дайсуке Мацуй, който във втори пореден мач излиза сред титулярите, асистира на Галин Иванов в предни позиции. Бившият халф на Литекс смени рязко посоката и с красив удар в далечния ъгъл удвои аванса на "белите".

Миньор (Перник) победи Етър (Велико Търново) с 3:0 като гост в среща от 24-ия кръг на българската футболна "А" група, но "чуковете" не успяха да стопят аванса на Локомотив (София) и Черно море (Варна) в борбата за оцеляване в елита.

Томислав Павлов беше точен от бялата точка в 35-ата минута, като именно той вкара и второто попадение в мача, след като се възползва от пробив и асистенция на Якосонго Джиби Нджой 16 минути преди мача.

В 82-та минута пък Салас Окечукво оформи крайното 3:0.

Миньор е 14-и с актив от 20 точки, а Локомотив и Черно море са съответно с 23 и 24 пункта след своите победи в неделя.