Борусия Дортмунд със златен дубъл в Германия

След като завоюва титлата в Бундеслигата, Борусия спечели и Купата на Германия след успех с 5:2 над Байерн на финала

по статията работи: Мариян Найденов | 12.05.2012 | 23:31
Borussia Dortmund

Отборът на Борусия Дортмунд завърши сезона в Германия по шампионски, записвайки на сметката си златен дубъл, като след шампионската титла, спечели и турнира за Купата на страната след категорична победа с 5:2 над Байерн Мюнхен на финала, игран на Олимпийския стадион в Берлин.

Възпитаниците на Юрген Клоп показаха по-голямо желание за победа и заслужено се поздравиха с успеха, като явно съперниците им вече мислеха за големия финал в Шампионската лига на 19 май, в който баварците ще се изправят срещу Челси на собствения си стадион "Алианц Арена".

Двата отбора направиха истинско голово шоу за публиката, която видя цели седем попадения. Резултатът откри Шинджи Кагава още в 3-ата минута, но Байерн изравни чрез Ариен Робен, който не точен от дузпа в 25-ата минута.

Матс Хумелс отново даде преднина на Борусия след точно изпълнена дузпа в 41-ата минута, а Роберт Левандовски съвсем обезсърчи баварците с трети гол за дортмундци в самия край на първото полувреме (45+1').

Отново Левандовски бе точен за 4:1 след 58 минути игра, но Байерн не се отказа и върна едно попадение чрез Франк Рибери, който се разписа за 4:2 в 76-ата минута.

За повече в този мач възпитаниците на Юп Хайнкес нямаха сили, а и желание, като явно вече бяха отписали срещата с мисъл изцяло за предстоящия финал в Шампионската лига.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Левандовски оформи крайното 5:2, записвайки името си за трети път сред голмайсторите на финала.

Тази купа е под номер 3 в клубната витрина на Борусия Дортмунд след спечелените през 1965 и 1989 г., а този сезон бе един от най-успешните за клуба, след като той за първи път отбеляза дубъл - титла и Купа на Германия в историята си.

• Сега Сорьонен тв филм /5 и 6 епизод/ (16)
  • 01:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий...
  • 02:30 100% будни/избрани моменти/...
  • 04:00 Арабела се завръща или Румбурак -...
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...