Ботев (Пд) отново безгрешен в първенството

"Канарчетата" не дават на ЦСКА да се откъсне

по статията работи: Даниел Любомиров | 06.04.2013 | 18:51  11 Виж всички снимки

Ботев (Пловдив) продължи серията си без загуба в първенството и я увеличи на 6 мача, след като се справи със съпротивата на Черно море с 3:1 пред празните трибуни на стадион "Христо Ботев".

"Канарчетата" изтърпяваха наказание да изиграят домакинството си без фенове заради безредиците по трибуните на дербито с Левски, но въпреки това агитката на домакините се постара да създаде атмосфера, събирайки се пред видео стена на метри от игрището.

Младият талант на Ботев Тодор Неделев откри резултата в 19-ата минута след нелепа грешка в защитата на гостите, а в 35-ата Мариян Огнянов завърши най-красивата акция в мача.

Симеон Райков с фантастичен гол върна интригата в 55-ата минута, но надеждите на "моряците" за изравнително попадение бяха попарени 10 минути преди края. Тогава Луиш Педро засече с глава центриране от пряк свободен удар и фиксира крайното 3:1 за "канарчетата".

Така Ботев (Пд) продължава убедителния си рейд през пролетния полусезон и все още е залепен за ЦСКА на 3-тото място в класирането с идентичен на "армейците" актив от 41 точки.

С 2 по-малко на второ място е Левски, който утре приема Берое на стадион "Георги Аспарухов". Лидерът Лудогорец гостува на Литекс в дербито на 22-ия кръг на първенството.

Черно море пък вече не познава вкуса на победата от 6 мача, в които само веднъж е избегнал поражението – при домакинството на Левски, завършило 1:1.

"Канарчетата" спазиха традицията да радват феновете си с красива и резултатна игра, като 6-ти пореден двубой бележи поне по 2 гола във вратата на противника.

В 19-ата минута Неделев вкара 3-тото си попадение в 3-ти последователен двубой, след като на метър от вратата без проблеми прати топката в мрежата за 1:0 след ужасна грешка в защита на Черно море. Вратарят Любомир Китанов се сблъска нелепо с Живко Атанасов и предостави шанс на Неделев да открие резултата.

В 35-ата минута атаката на Ботев представляваше отлично взаимодействие по левия фланг между Вандер Виейра и Иван Цветков, като бившият таран на Левски сервира кълбото на връхлитащия Мариян Огнянов.

Единственият българин с гол в груповата фаза на Шампионската лига се разписа с премерен изстрел покрай плонжа на Китанов за 2:0.

Второто полувреме беше далеч по-равностойно и дори инициативата бе в ръцете на "моряците", които сравнително бързо стигнаха до попадение, с което намалиха пасива си.

Симеон Райков пое топката на границата на наказателното поле и с елегантно движение си освободи позиция за стрелба, след което с прекрасен изстрел прати топката в далечния ъгъл на Адам Стаховяк – 2:1.

Надеждите за равен на Черно море бяха попарени от колективна грешка в защитата при отбраняване на статично положение. Това позволи на Луиш Педро да остане непокрит на 2 метра от голлинията и почти от упор с глава да прати кълбото в мрежата на Китанов за крайното 3:1 в 80-ата минута.