Волейболните национали с втора загуба във Франция

Възпитаниците на Радостин Стойчев допуснаха поражение с 3:2 (25:23, 25:23, 21:25, 29:31, 15:10) гейма от Словения в последния си мач от четиристранния приятелски турнир „Турноа дьо Франс"

по статията работи: Мариян Найденов | 04.09.2011 | 19:14

Българският национален отбор по волейбол загуби последната си контролна среща преди началото на Европейското първенство в Чехия и Австрия. Възпитаниците на Радостин Стойчев допуснаха поражение с 3:2 (25:23, 25:23, 21:25, 29:31, 15:10) гейма от Словения в последния си мач от четиристранния приятелски турнир "Турноа дьо Франс", в който участват още отборите на Турция и Франция. Така трикольорите завършиха надпреварата с победа и две загуби, след като спечелиха първия мач с Турция (3:0), а след това последователно отстъпиха на домакините от Франция (3:1) и Словения.

"Лъвовете" започнаха срещата много добре, повеждайки с 4:2, но след това позволиха на словенците да наваксат изоставането си и те се оттеглиха с три точки преднина на първото техническо прекъсване в гейма - 8:5. След това възпитаниците на Радостин Стойчев доведоха нещата до 11:11, но после съперниците ни пак дръпнаха в резултата и на втората задължителна пауза отново водеха с три точки - 16:13. Разликата продължи да расте до 21:16, след което "лъвовете" постигнаха пет безответни точки, за да изравнят за 21:21. Ново равенство настъпи при 23:23, но след това словенците показаха по-здрави нерви и успяха да затворят гейма с 25:23.

Словенците пренесоха набраната инерция от първия и във втория гейм и набързо поведоха с 8:3. На второто техническо прекъсване българите успяха да стопят само една точка от преднината им за 16:12. Разликата се запази до 23:19, след което със силен финален щурм Матей Казийски и компания стопиха изоставането си само на една точка при 24:23. В крайна сметка обаче словенците реализираха геймпойнта, който имаха и измъкнаха и втората част с 25:23.

Изправени пред угрозата да загубят мача с 3:0, българските волейболисти излязоха пределно мобилизирани в третия гейм и на първата техническа пауза водеха с 8:5. Преднината на "лъвовете" продължи да расте и стигна до шест точки на второто прекъсване в гейма - 16:10. Стигна се до 22:16, след което българите без проблеми затвориха гейма с 25:21.

Възпитаниците на Радостин Стойчев започнаха много агресивно в началото на четвъртия гейм и успяха да поведат с 5:1, но след това словенците изравниха за 6:6 и даже поведоха с 8:7 на първото техническо прекъсване. Волейболистите на Словения успяха да увеличат преднината си на три точки при втората пауза - 16:13. В края на гейма "лъвовете" успяха да изравнят резултата при 23:23, след която спасиха два мачбола за словенците, преди най-накрая да обърнат до 26:25 в своя полза. Геймът продължи точка за точка, като двата отбора си размениха няколко обрата, за да се стигне до 30:29 за България, при което нашите затвориха частта с 31:29 и вкараха мача в тайбрек.

Петият решителен гейм започна равностойно, а двата отбора размениха полетата си при преднина от две точки за съперниците ни - 8:6. Авансът на словенците стана четири точки при 12:8, след което те затвориха гейма с 15:10, а с това и мача, нанасяйки второ поражение на "лъвовете" в контролите преди началото на Европейското първенство по волейбол в Чехия и Австрия от 10 до 18 септември.

• Сега УЕФА ЕВРО 2024: Осминафинална среща...
  • 21:00 УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме
  • 21:30 По света и у нас
  • 22:15 Спортни новини
  • 22:30 Пленително пътуване игрален филм...
  • 00:00 УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме...
  • 00:30 УЕФА ЕВРО 2024: Осминафинална среща...
  • 02:30 100% будни сутрешно токшоу с...