Гара Дембеле записа дебют за Фрайбург в Бундеслигата

Бившият нападател на Левски се появи в игра в последните няколко минути, пропускайки добър шанс да се разпише

по статията работи: Константин Симидчийски | 06.08.2011 | 19:20

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле остана на резервната скамейка за своя Фрайбург на старта на новия сезон в Първа Бундеслига, а неговият тим завърши наравно 2:2 при гостуването си на новаците от Аугсбург.

Като изнесен в предни позиции за Фрайбург стартира сенегалецът Папис Демба Сисе, докато Гара Дембеле получи доверието на наставника си Маркус Зорг в заключителните пет минутки на сблъсъка. Малийският национал дори имаше шанс да се разпише в добавеното време на мача, но не успя да преодолее вратаря Симон Йенч от малък ъгъл.

Иначе Фрайбург на два пъти повеждаше в резултата, но и в двата случая не успя да задържи аванса си. Папис Демба Сисе откри за гостите в 48', но Мьолдерс изравни само шест минути по-късно.

120 секунди по-късно размяната на голове продължи, а Макиади отново изведе Фрайбург напред в 56'. Домакините от Аугсбург все пак намериха сили за ново изравняване, а отново Мьолдерс десетина минути преди края изравни и донесе първа точка на новаците в Първа Бундеслига през тази кампания.

В 88' в игра се появи и Гара Дембеле, който успя да попадне в центъра на вниманието, въпреки малкото си време на терена. Малийският национал стреля опасно от малък ъгъл, но изстрелът му бе отразен.

Още пет мача се изиграха до този момент от 1-ия кръг на Първа Бундеслига. Снощи шампионът Борусия Дортмунд стартира защитата на титлата си с домакински успех 3:1 над Хамбургер, а днес Щутгарт постигна класическа победа с 3:0 над Шалке 04 в най-интересния сблъсък от деня.

Волфсбург също започна прекрасно новия сезон, побеждавайки със същия резултат при гостуването си на Кьолн, а Вердер Бремен стартира с 2:0 над Кайзерслаутерн пред собствена публика. Българският нападател на "лаутерите" Илиян Мицански отново не бе в групата на своя тим. Хановер 96 също започна с успех, подчинявайки Хофенхайм с 2:1 у дома.