Голова немощ отдалечи Ливърпул от Европа

"Червените" така и не успяха да вкарат на Уест Хям у дома

по статията работи: iNews.bg | 07.04.2013 | 17:30

Отборът на Ливърпул допусна грешна стъпка в преследване на място в европейските клубни турнири на есен, след като днес "червените" достигнаха единствено до равенство 0:0 при домакинството си на Уест Хям в среща от 32-ия кръг.

Домакините създадоха куп изгодни шансове за отбелязване на гол, но нито едно от положенията на Ливърпул не се превърна в гол. В самия край "чуковете" дори можеха да изненадат своя съперник, но Пепе Рейна се намеси чудесно и спаси вратата си.

Така Ливърпул събра актив от 49 точки на сметката си, но оставайки на 7-а позиция във временното класиране. Уест Хям пък има вече 37 пункта, изравнявайки се със Саутхемптън по този показател.

Брендън Роджърс остави Даниел Стъридж на резервната скамейка, а в атака за "червените" излезе Луис Суарес, който бе подкрепян от Филипе Коутиньо и Стюърт Даунинг. Капитанът Стивън Джерард, Джордан Хендерсън и Лукаш Лейва започнаха в средата на терена, докато ветеранът Джейми Карагър зае място до Дан Агер в сърцето на отбраната.

Мениджърът на лондончани Сам Алърдайс разчиташе на Карлтън Коул в ролята на централен нападател, докато Рикардо Ваз Те и Матю Джарвис помагаха активно на чернокожия таран на "чуковете".

Ливърпул стартира активно двубоя, като гостите бяха принудени да отбраняват вратата си. Още в 7' Коутиньо пробва Яскелайнен, но стражът на Уест Хям улови. Изстрел на Луис Суарес пък бе блокиран от Колинс.

4a28e6df-7a5e-8320-1ab2-236d79f67c1bВ 25' Брендън Роджърс бе принуден да извърши принудителна смяна, след като Стюърт Даунинг не успя да продължи срещата. Левичарят бе заменен от Стъридж, който зае място до Луис Суарес в атаката на Ливърпул. По същото време гостите бяха много близо до първи гол, но изстрел на Диаме мина на сантиметри покрай гредата.

Събитията бързо се пренесоха пред вратата на "чуковете", а Яскелайнен спаси изстрел по земята на Суарес. В 32' Уест Хям отново бе близо до откриване на резултата, но решителна намеса на Даниел Агер спаси вратата на домакините.

Втората част стартира с натиск на "червените", които продължиха да търсят първи гол във вратата на своя съперник. В 50' Колинс блокира удар на Агер, а две минути по-късно Луис Суарес "блесна" със сериозен пропуск. Уругваецът можеше да вкара след отлична игра на Стивън Джерард, но южноамериканецът не бе ефективен в завършващия удар.

Между 56' и 60' вратата на Уест Хям оцеля като по чудо, а Ливърпул някак не успя да излезе напред в резултата. Първо Томкинс отрази от голлинията удар на Джерард, а минути по-късно изстрел на Луис Суарес мина съвсем близо до гредата.

957acfdf-a2c9-67b3-3501-07946aba56a4В 65' трибуните на "Анфийлд" изригнаха, след като Даниел Стъридж оползотвори центриране на Джерард. Радостта на "червените" обаче бе бързо пресечена, тъй като страничният рефер развя флага си. Малко след това Филипе Коутиньо стреля хубаво, а след рикошет в тялото на защитник, топката излезе в корнер.

Сблъсъкът на "Анфийлд" навлезе в последните си 20 минути, а домакините ставаха все по-настоятелни в преследване на трите точки. В 77' Стивън Джерард комбинира със Стъридж, но изстрелът на последния бе уловен от Яскелайнен. В 83' отново сантиметри разделиха Ливърпул от заслужен първи гол, като този път малшанс имаше Даниел Агер.

И ако в тези минути Ливърпул бе отборът, който бе по-близо до победата, малко преди края Пепе Рейна трябваше да спасява вратата на мърсисайдци. Джак Колисън отправи силен удар с глава към мрежата на домакините, но испанският национал отрази с вещина. В добавеното време Луис Суарес за пореден път обстрелва вратата на гостите, но и този път Яскелайнен изби в корнер.