И Гришо отпадна от Олимпиадата след ново поражение от Жил Симон

Хасковлията стана първият българин достигнал до втория кръг в Олимпийския турнир, но не можа да го прескочи

по статията работи: Даниел Любомиров | 30.07.2012 | 20:51

Григор Димитров приключи участието си на Олимпийските игри в Лондон преди осминафиналите, с което не успя да продължи написването на славна страница в българския тенис.

Хасковлията вече влезе в историята на родния спорт, преодолявайки първия кръг на Игрите в английската столица, но второто препятствие пред него - Жил Симон - се оказа непреодолимо и българинът претърпя поражение с 3:6, 3:6, което му коства отпадане от престижния форум.

В 4-ия си мач срещу класния френски тенисист Гришо отново играеше ролята на постоянно догонващ в резултата и отново не успя да постигне победа. Димитров само на моменти загатна за истинския си потенциал, но епизодичните му проблясъци в мача не бяха достатъчни за достигане на осминафинал.

Неговото поражение дойде само минути, след като и другата ни българска надежда - Цветана Пиронкова - беше сломена от италианката Флавиа Пенета с 5:7, 1:6.

Така и двамата ни представители в тениса напуснаха Олимпиадата след претътпяни загуби на свещената трева на кортовете, където се играе турнира "Уимбълдън".

За съжаление българинът допусна ранен пробив след няколко епизодични грешки и още в третия сет позволи на Симон да спечели подаването му и да поведе с 2:1. Гришо обаче се амбицира да заличи негативното впечатление и моментално отговори с контра-брейк и изравни на 2:2, макар причината за това да бе грешка от форхенд на съперника му.

При 3:3 французинът отново се оказа с по-здрави нерви и успя да спечели ключово дълго разиграване, при което материализира втората си възможност за пробив и отново се откъсна напред в резултата.

Димитров сякаш се срина на корта след този гейм, защото не успя да се противопостави на съперника си в следващите минути от сета - последва скоростен осми гейм и успех за Симон, след което той направи третия си брейк в мача, за да затвори първата част при 6:3.

Въпреки че епизодичните негативни действия на Гришо му костваха загубата, французинът се активизира и не позволи на случайността да определя по-нататъшният развой на двубоя. Симон набързо поведе с 2:0 във втория сет, след като бе убийствен при сервирането си, а поредицата от грешки на Димитров доведоха до нов ранен пробив.

Гришо се озова в неудобната позиция да сервира при 1:4, но именно в този момент демонстрира частица от огромния си потенциал, за да спечели бързо подаването си и да намали до 2:4.

При 3:5 и сервис на Симон за спечелването на мача ситуацията за българина никак не бе розова - 0:40 след нова порция перфектно пласирани начални удари. Изумителни ретури на Гришо обаче му помогнаха да заличи и трите мач-бола и да вкара решителния гейм в дюс.

За съжаление на българските фенове обаче Симон се оказа с по-здрави нерви и не позволи изненада - 3:6 и краен успех за французина.