И Локо (Пд) напусна европейските клубни турнири

За по-малко от 24 часа три български отбора останаха без европейски футбол през месец август

по статията работи: Иво Вецев | 26.07.2012 | 23:01

Локомотив (Пд) завърши участието си в Лига Европа по безславен начин, след като допусна категорично поражение с 3:1 като гост на коравия холандски тим Витес.

След като първия мач завърши наравно 4:4, тимът от Пловдив бе напуснат от собственика Коко Динев, обвинен от феновете, че погубва отбора. На реванша в Холандия пък пътуваха едва 16 човека, а част от звездите на отбора вече са част от селекцията на ЦСКА. Това като че ли беше прекършило "смърфовете", които показаха добра игра едва в края на мача, след червения картон на Калаш.

Така с общ резултат 7:5 "смърфовете" напускат безславно втория по сила европейски клубен турнир, а в рамките на по-малко от 24 часа става третия български отбор, който отпада от европейските клубни турнири след Лудогорец и ЦСКА.

Иначе двубоят се игра основно в полето на пловдивчани. В 25-ата минута Хенкел даде аванс на своите, а в добавеното от съдията време на първата част Аанхолд сложи край на пловдивските надежди за класиране с втори гол. През второто пък Витес продължи да реди положение след положение, но вкара само Бони в 47-ата минута. Почетното попадение отбеляза Златински от дузпа в 80-ата.

По този начин финалистът за Купата на България отпадна безславно от турнира, а българските фенове на футбола няма да имат възможността да гледат на живо звездата на Анжи Махачкала Ето'о в България. Тази чест ще имат холандските фенове на Витес.

Началото на двубоя определено беше за домакините от Витес, които установиха контрол в началните минути. Положения обаче пред вратата на Кунчев липсваха, като единствено суматоха създаде остро центриране в наказателното поле, но черно-бялата защита се справи.

След първоначалния домакински натиск футболистите на Емил Велев успяха да поизравнят играта, що се отнася до владеенето на топката, но те не създадоха нито едно положение пред вратата на Велтхуйзен.

В крайна сметка обаче в 25-ата минута си проличаха слабостите в пловдивската защита. Рейс проби необезпокояван по крилото, като центрира успоредно на голлинията, а там от близко разстояние Марк ван Хинкел засече топката във вратата на Хинкел.

След гола Витес продължи да играе по-добре, като Локо (Пд) не създаде нито една опасност за цялото полувреме. В неговия край пък нещата за пловдивчани станаха още по-трагични, след като в добавеното време Патрик ван Аанхолт вкара за 2:0. Първят му удар бе спасен от Стефано Кунчев, но при добавката той не сбърка и направи задачата на Локомотив невъзможна.

Началото на вторите 45 минути пък беше също лошо за Локомотив. Нова чудесна атака на Витес завърши с центриране в наказателното поле, където Вилфред Бони засече с глава и направи резултата класически - 3:0, с което срещата съвсем загуби смисъл.

Витес продължи да е пълен господар на терена, а футболистите на Емил Велев се бяха примирили със своята съдба и чакаха с нетърпение последния съдийски сигнал. Рейс пропусна с глава в 60-ата минута, а 7 минути по-късно Кунчев се намеси брилянтно след силен удар от близо на Хейден. В 71-ата пък отново Рейс се опита да запише името си сред голмайсторите, но Кунчев отново надделя - резултатът остана непроменен.

Все пак в 80-ата минута се стигна до дузпа за Локомотив. Калаш фаулира Йорданов, а за грубото нарушение получи и червен картон. Златински пък изпълни дузпата и отбеляза - 3:1.

Локомотив бе близо и то трети гол, след като Здравко Лазаров излезе на добра позиция, но вратарят на домакините се намеси решително.

В добавеното продължение пък Стефано Кунчев спаси дузпа за нарушение на Мишо Венков срещу Чантуриа. Нападателят изпълни сам наказателния удар, но българският вратар се намеси успешно