Българката успя да преодолее сериите в бягането на 200 метра

по статията работи: Божидар Азманов | 06.08.2012 | 22:26

Българската спринтьорка Ивет Лалова успя да се класира на втори полуфинал на Олимпийските игри в Лондон.

След като преди два дни чаровната българка бяга във полуфинала на 100 метра гладко бягане, тази вечер тя преодоля сериите и в другата спринтова дисциплина - бягането на 200 метра.

Ивет стартира силно в своята четвърта серия, като до средата на дистанцията се движеше трета - място, което я класираше по право.

В последните метри обаче българката не успя да издържи на високото темпо и финишира пета с време 23.01 секунди.

Това означаваше, че тя трябва да изчака да завършат и оставащите серии, за да разбере дали това време ще ѝ осигури място в бягането утре.

За полуфиналите по право се класираха първите три атлетки във всяка една от сериите, както и шестте спринтьорки с най-добри времена от тези, които са останали след третата позиция.

В крайна сметка времето на европейската шампионка на 100 метра от Хелзинки бе трето от завършилите след класиралите се по право и това я изпрати на полуфиналите.

Иначе победителка в серията Лалова стана Саня Ричърдс - Рос с време 22.48 секунди, втора се нареди Лавърн Джоунс-Форет с 22.64 секунди, а трета финишира Христина Стуй с 22.66