Котоошу все по-близо до защита на ранга си след нов успех в Токио

Калоян Махлянов записа шеста победа, докато другият ни представител - Даниел Иванов, допусна четвърто поражение след схватките от 9-ия кръг

по статията работи: Мариян Найденов | 20.05.2013 | 13:47

Българинът Калоян Махлянов спечели схватката си от деветия кръг на турнира по сумо в японската столица Токио, с което подобри собствения си баланс на 6:3 победи и излезе на седмо място в генералното класиране.

Махлянов се наложи срещу Китатаики с хватка "сукуинаге", нанасяйки осмо поражение на неговия съперник.

Българският "одзеки" може да продължи победната си серия в десетия кръг срещу Кисеносато, но неговият съперник е с перфектен баланс при девет поредни успеха.

Даниел Иванов пък загуби за четвърти път, след като отстъпи на Хакухо с "хикиотоши". Именно Великият шампион и Кисеносато оглавяват класирането с перфектен баланс.