Левски загуби първия си мач за 2013

Швейцарски слабак нанесе поражение с 2:0 на "сините"

по статията работи: Иво Вецев | 26.01.2013 | 17:24

Левски не започна по най-успешния начин футболната 2013 година, след като загуби с 0:2 от втородивизионния Аарау първата си проверка по време на лагера в курорта Агиа Напа в Кипър.

И двете попадения паднаха през първото полувреме, като Сенглер (16, 27) се превърна в герой за своите, забивайки две попадения с глава. "Сините" имаха териториален превес, а и имаха доста изгодни положения, но така и не успяха да реализират в първите си 90 минути за новата година.

Следващата проверка на Левски е след 4 дни, като възпитаниците на Илиан Илиев ще се изправят срещу Виктория (Пилзен).

Станислав Ангелов трябваше да изведе "сините" с капитанската лента, но получи разтежение по време на загрявката преди срещата, като на негово място на терена се появи Мики Орачев. Иначе през първото полувреме на терена се появиха Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Милиев, Пламен Димов, Нуно Пинто, Даниел Димов, Борислав Цонев, Милен Василев, Антонио Вутов и Базил Де Карвальо.

Тази селекция обаче изигра доста посредствено първо полувреме, в което инициативата беше на страната на "сините", но швейцарците водеха с 0:2 в резултата. В 12-ата минута Кала стреля опасно към вратата на Илиев, а само 4 по-късно Сенгер бе оставен непокрит при центриране от корнер и заби топката във вратата на капитана в днешната среща - 0:1.

В 27-ата минута Артур Йонита направи пробив по дясното крило, който завърши с подаване отново с подаване към Сенгер, като аржентинецът за втори път разпечата Илиев - този път от два метра отново с глава.

Постепенно Левски напипа верния ритъм и 2 минути след гола новото попълнение Василев можеше да отбележи, но вратарят Мал успя да избие хубавия му удар. 4 минути по-късно и Карвальо стреля с глава, но това не донесе успех на "сините", които до края на първата част атакуваха, но единствено Мюлдер застраши вратата на Мал.

Както се очакваше, Илиан Илиев заложи на коренно различни 11 през вторите 45 минути, като завръщане на терена направи Везалов, а дебют записаха Стефан Велев и вратарят Михаил Иванов. Останалите в състава бяха Прохазка, Ели, Старокин, Радослав Цонев, Пламен Илиев, Илиян Йорданов, Владимир Гаджев и Жоао Силва.

Промените не промениха особено събитията на терена, като Левски продължи да има териториален превес, който обаче нямаше ефект върху резултата. Прохазка пробва късмета си на няколко пъти отдалеч, а в 50-ата минута Михаил Иванов трябваше да спасява опасен удар на Кала.

Към края на срещата "сините" се активизираха и Радослав Цонев беше изведен чудесно сам срещу вратаря, но стреля слабо и позволи на стража да улови топката. Три минути по-късно Илиев изведе Влади Гаджев отново сам срещу Мал, но халфът бе неточен и стреля покрай вратата - нов пропуск за Левски и резултатът остана непроменен.

Последният удар в мача бе дело на Димитър Везалов в 82-ата минута, но и той беше неточен - 0:2 за Аарау и загуба за Левски на старта на зимните контроли.