Ливърпул е вторият полуфиналист за ФА къп

"Червените" си осигуриха място на "Уембли", след като днес прекършиха с 2:1 коравия тим на Стоук Сити у дома

по статията работи: Константин Симидчийски | 18.03.2012 | 20:05

Ливърпул успя да победи Стоук Сити с 2:1 на "Анфийлд" в четвъртфинален двубой за ФА къп и по този начин съумя да се класира за полуфиналите на турнира, които ще се играят на "Уембли".

С победата си отборът на Кени Далглиш стана втория тим, който си осигури участие в следващата фаза, след като друг гранд - Челси, победи с 5:2 Лестър по-рано днес.

Тотнъм и Болтън ще трябва да доиграват своя мач, след като съдията прекрати двубоя заради състоянието на Фабрис Муамба, който колабира по време на двубоя и в момента се бори за живота си в болница.

Евертън и Съндърланд ще доиграват своя двубой, след като вчера на "Гудисън парк" завършиха наравно 1:1.

Мачът не бе никак лесен за мърсисайдци, които доминираха през целия мач, но трудно успяваха да преминат през защитната формация на Стоук, който изигра доста стойностен двубой.

Срещата започна перфектно за Ливърпул, който поведе чрез Луис Суарес в 23-ата минута, но след слаба преценка на вратаря Пепе Рейна при центриране от корнер Крауч възстанови равенството четири минути по-късно.

По-активната игра на Ливърпул обаче даде своя резултат и Стюърт Даунинг донесе успеха на домакините в 57-ата минута с втория си гол за сезона, който и се оказа решаващ.