Ливърпул измъкна три точки в драма на "Ъптън Парк"

Мърсисайдци се наложиха с 3:2, макар и без наказания голмайстор Луис Суарес

по статията работи: iNews.bg | 09.12.2012 | 20:08

Ливърпул записа втора поредна победа и общо 5-а в Премиършип през този сезон, след като тази вечер мърсисайдският колос спечели с драматичното 3:2 визитата си на Уест Хям в мач от 16-ия кръг.

Макар и без наказания Луис Суарес в състава си, което принуди Джонджо Шелви да се изявява като острие, "червените" успяха да обърнат своя домакин, наваксвайки изоставане от един гол. Глен Джонсън, Джо Коул и автогол на Джеймс Колинс донесоха успеха на Ливърпул, а Стивън Джерард също се отчете с попадение, но в собствената си врата. Гол за Уест Хям добави и Марк Нобъл след точно изпълнена дузпа.

Така Ливърпул събра актив от 22 точки и се изравни с Уест Хям и Норич, заемайки позиция в средата на таблицата.

Карлтън Коул оглави атаката на "чуковете" в днешната вечер на "Ъптън Парк", докато Кевин Нолан отново зае позиция зад централния нападател. Матю Джарвис и Матю Тейлър заеха места по фланговете, докато Марк Нобъл и Мохамед Диаме започнаха заедно в средата на терена.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс не можеше да разчита на наказания Луис Суарес, което и остави сериозна дупка в атаката на "червените". Това наложи на Джонджо Шелви да стартира на позицията на централен нападател, като в близост до него оперираха Рахийм Стърлинг и Стюърт Даунинг. Стивън Джерард, Джо Алън и Лукаш Лейва стартираха в полузащита.

Още в 7' домакините можеха да открият резултата, но удар на Диаме се отклони в Карлтън Коул, което и прати топката извън очертанията на вратата.

Четири минути по-късно трибуните замлъкнаха, защото Ливърпул излезе напред в резултата. Фантастичен гол за "червените" реализира крайният бранител Глен Джонсън, който насочи кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл зад Яскелайнен.

Три минути по-късно мърсисайдци можеха и да удвоят аванса си, но грешно решение взе младият Рахийм Стърлинг. Крилото имаше достатъчно време и пространство, за да насочи изстрела си, но въпреки това прати топката в аут.

В 36' феновете на Уест Хям изригнаха, защото в полза на любимия им тим бе отсъдена дузпа. Джо Алън блокира изстрел на Демел с ръцете си, което и доведе до съдийски сигнал. Зад топката застана Марк Нобъл, който спечели дуела с Пепе Рейна и изравни - 1:1.

До почивката имаше време и за втори гол в някоя от двете врати, като за съжаление на Брендън Роджърс, такъв падна в мрежата на Ливърпул. Марк Джарвис центрира в наказателното поле на гостите, а в опита си да изчисти топката, капитанът на "червените" Стивън Джерард я запрати в собствената си врата - 2:1.

През втората част Ливърпул потърси изравнителен гол, като шансове пред футболистите на Брендън Роджърс не липсваха. В 67' резервата Джо Коул намери Стърлинг, който от своя страна стреля с глава. Топката летеше към мрежата, но Яскелайнен с решаваща намеса отрази в корнер.

Три минути по-късно Даунинг центрира към Джонджо Шелви, но новият таран на Ливърпул бе неточен с глава.

Ливърпул обаче каза тежката си дума между 76' и 79', когато "червените" отбелязаха цели две попадения във вратата на Уест Хям. Първи точен за гостите бе Джо Коул, който възстанови равенството. Бившият английски национал получи подаване от Стърлинг и с удар в долния десен ъгъл на вратата отбеляза за 2:2.

Домакините все още не се бяха отърсили от инкасирания гол, когато в мрежата на Яскелайнен падна и трети такъв. Това се случи само три минути по-късно, a попадението бе записано като автогол на Джеймс Колинс. Стюърт Даунинг центрира в пеналтерията на Уест Хям, където на правилната позиция се озова Джонджо Шелви. Финалното докосване обаче бе на Колинс, който не успя да предотврати попадението за Ливърпул.

До края до нови голове на "Ъптън Парк" не се стигна, което позволи на Ливърпул да изкове трудни, но сладки три точки от визитата си в Лондон.