Ливърпул повали Юнайтед с хеттрик на Дирк Кайт

Димитър Бербатов започна като титуляр за "червените дяволи", но не успя да помогне на своя тим

по статията работи: iNews.bg | 06.03.2011 | 18:17

Ливърпул зарадва по страхотен начин всички свои изстрадали напоследък привърженици, след като днес "червените" от Мърсисайд спечелиха с категоричното 3:1 срещу Манчестър Юнайтед в дербито на английския футбол. Хеттрик за победителите реализира холандецът Дирк Кайт, докато точен за гостите от Юнайтед бе младият мексиканец Хавиер Ернандес.

Като титуляр за Юнайтед стартира героят от есенния сблъсък на "Олд Трафорд" Димитър Бербатов, който остана на терена през всичките 90 минути, но нямаше шанс пред гола. В 16' българинът уцели една от гредите зад Пепе Рейна, а  а след около час игра негов удар с глава бе изчистен от голлинията.

Вечерта на митичния "Анфийлд" обаче принадлежеше на Дирк Кайт. Холандецът повтори постижението на Бербатов от есента и записа името си в историята на легендарното съперничество между Ливърпул и Манчестър Юнайтед, вкарвайки три попадения в мрежата на ветерана Едвин ван дер Сар. Дебют за "червените" в официална среща пък записа новото попълнение на стойност 35 милиона паунда Анди Керъл, който се появи в игра петнадесет минути преди края.

Димитър Бебратов получи възможност отново да накаже Ливърпул след само 16 минути игра, когато благоевградчанинът комбинира с Рууни и стреля от границата на наказателното поле, но дясната греда спаси Пепе Рейна от сигурно попадение в неговата врата. Ливърпул от своя страна отговори в периода между 34' и 39', когато домакините дръпнаха с два гола напред в резултата. Страхотен пробив на Луис Суарес и груба грешка на Нани позволиха на Кайт да се разпише на два пъти, давайки солиден аванс в резултата на своя тим.

За ужас на сър Алекс Фъргюсън и неговите футболисти, в 65' резултатът на "Анфийлд" стана класически. Луис Суарес стреля от статично положение, но Ван дер Сар отрази. Дирк Кайт обаче отново бе на точното място и в точното време, за да довърши Юнайтед с трети гол в мрежата на холандеца.

В самия край силите на Юнайтед все пак стигнаха за едно попадение, което да ги спаси от инкасирането на класическа загуба. Появилият се в игра като резерва Хавиер Ернандес се възползва от добро центриране на Райън Гигс, стреляйки точно с глава за крайното 3:1.

По този начин Манчестър Юнайтед допусна втора поредна загуба в рамките на само една седмица, след като във вторник лидерът в Премиършип претърпя поражение от шампиона Челси. Въпреки това Димитър Бербатов и компания продължават да са едноличен лидер във временното класиране, имайки аванс от три точки пред втория Арсенал.

• Сега По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:40 Ранчо "Седмица пика" тв филм /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.1, еп.25 /п./