Ливърпул стъпи накриво в борбата за титлата

Мърсисайдци загубиха две точки при гостуването си на Уест Бромич след 1:1

по статията работи: Мариян Найденов | 02.02.2014 | 18:45

Отборът на Ливърпул, който прави един от най-силните си сезони в последното десетилетие, направи грешна стъпка в борбата за титлата в английската Висша лига, след като мърсисайдци не успяха да победят опашкаря Уест Бромич Албиън на неговия "Дъ Хоуторнс" в мач от 24-ия кръг в Премиършип.

Всичко се разви много добре за "червените" от Анфийлд. Те бяха по-активния отбор и заслужено поведоха след 24 минути игра, когато Даниел Стъридж се възползва от центриране на Луис Суарес и засече топката във вратата на домакините за 0:1.

Коравият тим на У.Б.А. обаче не се предаде и търпеливо изчака своя момент, който настъпи след груба грешка в защита на Коло Туре в 78', който подари коженото кълбо на Виктор Аничебе и таранът на домакините не пропусна да се възползва от предоставилата му с възможност, оформяйки крайното 1:1.

Така Ливърпул остава на четвърто място във временното класиране на Премиършип с актив от 47, като вече е на 6  точки от лидерите Манчестър Сити и Арсенал, като Сити е и с мач по-малко. Утре "гражданите" посрещат третия Челси на "Етихад" в дербито на кръга от 22:00 часа.

Подробности и видео от двубоя У.Б.А. - Ливърпул може да видите в Sporta.bg.