Локомотив (Сф) излъга Берое в края

"Железничарите" се поздравиха с ценен успех над носителя на Купата

по статията работи: iNews.bg | 15.09.2013 | 18:58

Локомотив София записа едва втора победа от началото на сезона в "А" група, след като днес "железничарите" подчиниха с 1:0 носителя на Купата на България Берое в среща от 8-ия кръг на първенството.

Двубоят в столицата бе решен едва 13 минути преди края, когато намиращият се в отлична форма Маркиньос прониза с глава пазената от Благой Макенджиев врата. В края на мача Берое хвърли всички сили в атака, но "зелените" така не и успяха да възстановят равенството.

По този начин Локомотив събра актив от 8 точки и се отлепи от предпоследното 13-о място в таблицата, където вече се намира новакът Нефтохимик. Берое пък остава със само точка повече от днешния си съперник - 9, като заралии също остават със само две победи в първите осем мача.

През първата част и двата отбора опитаха изстрели към противниковите врати, като зрителите на ст. "Локомотив" станаха свидетели на двуостра игра. Голове обаче липсваха, като развръзката бе оставена за след почивката.

В 15' Галев не бе затруднен след изстрел от дистанция на Веселин Пенев, а малко след това единствено решителен шпагат на Пламен Крумов лиши Гаел от шанса да отбележи първи гол. В 19' и националът Венци Христов опита изстрел, но не достатъчно силно.

1041306В 32' домакините от Локомотив бяха близо до откриване на резултата, но Гаел не показа достатъчно майсторство. Футболистът на "железничарите" се измъкна от Иво Иванов и стреля, но Благой Макенджиев успя да отрази.

Втората част в "Надежда" стартира с нова добра намеса на Макенджиев. В 55' Маркиньос получи шанс да стреля от статично положение и прати топката в очертанията на вратата, но стражът на "зелените" отново бе на мястото си.

Прошка за Берое обаче нямаше в 77', когато Локомотив успя да разпечатата вратата на заралии. Домакините изпълниха корнер, а топката бе отклонена с глава от Том. Кълбото се озова в неговия сънародник Маркиньос, който също с глава реализира поредния си гол за сезона - 1:0.

Две минути по-късно Берое опита да отговори чрез Давид Каядо, който проби и стреля, но Валентин Галев не бе затруднен.

В заключителните минути Берое хвърли всичко в атака, опитвайки финален щурм пред вратата на столичани. В 86' Венци Христов опита на два пъти да стреля, но таранът бе успешно блокиран. Малко след това отново Христов отправи удар, но топката бе избита в корнер. В последните минути грешка на Галев за малко не доведе до изравнителен гол, но стражът се реваншира навременно.