Лудогорец е есенен шампион след класическа победа над Монтана

След този успех Лудогорец събра актив от 38 точки, с които ще зимува на върха в А група, с точка преднина пред Левски

по статията работи: Мариян Найденов | 08.12.2012 | 18:00

Шампионът Лудогорец постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Монтана в мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон в А група.

Любомир Гулдан откри резултата в 33-ата минута, а Иван Стоянов удвои от дузпа в самия край на първото полувреме (45'). Крайното 3:0 оформи Михаил Александров в 85-ата минута.

Гостите от Монтана пък доиграха мача с човек по-малко на терена, след като Милен Лахчев получи директен червен картон за оспорване на съдийското решение за 11-метровия наказателен удар.

След тази победа Лудогорец събра актив от 38 точки, с които ще зимува на върха в А група, с точка преднина пред Левски. Монтана пък заема 12-а позиция с 12 пункта.

Двубоят започна с домакински натиск на Лудогорец, но възпитаниците на Ивайло Петев така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение пред вратата на Монтана.

Така се стигна до 33-ата минута, когато "орлите" откриха резултата. При едно разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от корнер, Мирослав Иванов на два пъти не успя да преодолее вратаря на Монтана Веселин Цветковски, но при третата добавка Любомир Гулдан не сбърка за 1:0.

В края на първото полувреме (45') домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Георги Пашов срещу Витиня в наказателното поле. Футболистите на Монтана протестираха бурно срещу решението на главния съдия, като в настъпилото меле Милен Лахчев получи директен червен картон най-вероятно за обида на рефера.

Зад топката застана Иван Стоянов, който с хладнокръвен удар, не остави шансове на Цветковски, удвоявайки преднината на своя отбор.

След почивката картината на терена не се промени, като Лудогорец бе по-активния отбор, а Монтана се отбраняваше и разчиташе предимно на контраатаки. При една от тях Петър Петров отправи страхотен удар от над 30 метра, но за негово съжаление топката срещна гредата.

Точка на спора сложи Михаил Александров в 85-ата минута, правейки победата на "зелените" класическа. Нападателят на Лудогорец получи чудесна топка в наказателното поле и от непосредствена близост разстреля вратаря на Монтана, оформяйки крайното 3:0.