Мария Шарапова вече е в третия кръг на US Open

При мъжете Стан Вавринка и Томаш Бердих също с успехи

по статията работи: Даниел Любомиров | 28.08.2014 | 12:01

Поставената под номер 5 в основната схема Мария Шарапова загуби сет, но се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Рускинята, която спечели титлата от "Ролан Гарос", победи трудно Александра Дюлгеру (Румъния) с 4:6, 6:3, 6:2 за 2:38 часа.

Шарапова завърши мача с четири пробива, но и с 46 непредизвикани грешки. Все пак в решителната трета част тя подобри играта си и загуби само два гейма.

"Условията бяха трудни. Започваш мача, когато грее слънце и завършваш на електрическо осветление. Беше много дълъг двубой. Като цяло в края чувствах, че съм в по-добра форма от нея", каза рускинята след срещата.

В третия кръг Шарапова ще играе срещу германката Забине Лисицки, която отстрани Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:4, 6:1. Шестата поставена Ангелик Кербер (Германия) спечели Ала Кудрявцева (Русия) с 6:2, 6:4.

Номер 10 Каролине Возняцки (Дания) се класира за третия кръг след успех над Александра Саснович (Беларус) с 6:3, 6:4.

Поставеният под номер 3 Стан Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Швейцарецът победи Томас Белучи (Бразилия) с 6:3, 6:4, 3:6, 7:6(1) за 2:36 часа, а срещата приключи половин час след полунощ.

Вавринка стигна до успеха след тайбрек в четвъртия сет, който спечели със 7:1 точки. Той достига до третия кръг на турнира за четвърти път в последните пет години. Вавринка ще срещне в спор за място в четвъртия кръг на надпреварата Блаж Кавчич (Словения), който отстрани Жереми Шарди (Франция) с 6:2, 7:6(6), 6:3.

Номер 6 Томаш Бердих победи на старта бившия шампион в турнира Лейтън Хюит (Австралия) с 6:3, 6:4, 6:3. Така 33-годишният Хюит, който спечели титлата през 2001-а година, не успя да запише своята победа номер 100 в турнирите от Големия Шлем.