Милан започна годината с успех

"Росонерите" надвиха с 2:1 гостуващия Сиена

по статията работи: Божидар Азманов | 06.01.2013 | 18:18

Милан успя да спечели първия си двубой за 2013 година срещу тима на Сиена с 2:1.

Росонерите стигнаха до успеха с попадения на Боян Къркич в 67-та минута и Джампаоло Пацини в 67-та. За Сиена се разписа Микеле Паолучи три минути преди последния съдийски сигнал.

Победата не дойде лесно, но доближи Милан на две точки от Рома и на пет от Интер, който днес претърпя изненадващо поражение с 0:3 от Удинезе.

Сиена пък записа 10-то шампионатно поражение и остава на последната позиция в таблицата на Серия А със скромния актив от 11 точки.

Първото полувреме на "Сан Сиро" не бе особено интересно, а головите ситуации и пред двете врати не бяха много.

Първата ситуация за гол се откри пред Стефан Ел Шарауи в 13-та минута, когато той получи добро подаване от Кевин Принс-Боатенг в наказателното поле, но ударът му бе отразен от стража на гостите Джанлука Пеголо.

Това всъщност бе и най-изгодната ситуация пред "росонерите" през първото полувреме, в което те трудно достигаха вратата на противника. До неговия край се запомниха още два изстрела - на Амброзини и Ел Шарауи, които обаче не поразиха целта.

Сиена също не успя да застраши сериозно Кристиан Абиати. Мерника си през първите 45 минути изпробваха Алесандро Росина и Симоне Вергасола, но неуспешно.

През втората част футболистите на Масимилиано Алегри погледнаха по-сериозно към вратата на противника и играта им даде резултат.

Първо в 62-та минута Пацини пропусна да засече от няколко метра центриране в по тревата, но пет минути по-късно влезлият като резерва Боян Къркич откри резултата. Кевин Принс-Боатенг центрира по чудесен начин в наказателното поле на Сиена, където бившият футболист на Барселона и Рома се извиси и прати топката в мрежата на Пеголо за 1:0.

Милан продължи да атакува и в 74-та Къркич можеше да вкара втория си гол в мача, но опасният му изстрел премина много близо до десния страничен стълб на врата на Сиена.

В 79-та минута "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Фелипе срещу Пацини, който бе получил хубав пас от Къркич в наказателното поле на противника. Зад бялата точка застана потърпевшият и с хладнокръвно изпълнение в горния ляв ъгъл на Пеголо увеличи аванса на тима си на 2:0.

Това попадение принуди Сиена да потърси по-благоприятен развой от срещата и тимът от Тоскана, който до този момент имаше само един точен удар в очертанията на врата на Абиати тръгна в атака.

В 87-та минута гостите успяха да намалят резултата и да се върнат в мача. Анджело центрира отдясно и Микеле Паолучи с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Милан за 1:2.

В последните минути на двубоя обаче резултата се запази и Милан започна 2013 година с успех.