Милан и Ювентус с реми, отмениха им по един редовен гол

Шампионите трябваше да водят с 2:0 на полувремето, а на Юве се наложи да изравнява два пъти

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.02.2012 | 23:59

Милан не успя да нанесе първа загуба на Ювентус за сезона и най-силните отбори в Серия А в момента завършиха наравно 1:1.

Антонио Ночерино откри резултата в полза на шампионите още в 13-ата минута, когато наказа грешка на Леонардо Бонучи в защита и с помощта на рикошет вкара красив гол с удар от 20 метра - 1:0.

Съли Мунтари прати топката зад голлинията при добавка в 25-ата, но арбитрите не зачетоха гола, защото Буфон побърза да изчисти кълбото и ги заблуди, че няма гол. Повторенията показаха, че топката е вътре с около метър.

През второто полувреме "росонерите" се дръпнаха в защита и трябваше да отбраняват натиска на "старата госпожа", която заслужено стигна до изравнително попадение в 83-ата минута.

Тогава най-добрият в редиците на гостите Джорджо Киелини центрира от десния фланг и Алесандро Матри с прекрасен изстрел от воле разстреля Кристиан Абиати от шест-седем метра за 1:1.

За бившия нападател на Каляри това бе десети гол през кампанията и той продължава да бъде водещ голмайстор на Юве.

Малко преди изравняването Матри прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада, която се оказа несъществуваща след предложените повторения на ситуацията.

Артуро Видал пък ознаменува неособено добрата си игра в мача с червен картон в 89-ата минута, когато фаулира Марк ван Бомел и бе изпратен по-рано под душовете.

Така двата гранда си поделиха по една точка в дербито, което облагодетелства повече Ювентус, защото активът на тима, воден от Антонио Конте, вече е 50 точки след 24 мача.

Милан ще остане лидер с 51, но е изиграл един двубой повече от "старата госпожа", на която ѝ предстои отложено гостуване на Болоня.

Алешандре Пато започна като партньор в атаката на Робиньо, тъй като физически проблеми не позволиха на Кевин-Присн Боатенг да попадне сред титулярите. Съли Мунтари също получи доверието на Масимилиано Алегри, а в халфовата линия оперираха и Урби Емануелсон и Антонио Ночерино.

Антонио Конте разчиташе на "предателите" Марко Бориело и Андреа Пирло, като Фабио Куалярела водеше атаката на "старата госпожа", но се запомни единствено с най-сериозния пропуск за състава си през втората част. Клаудио Маркизио заслужи похвали със старанието си в средата на терена, но след почивката най-деен бе Джорджо Киелини.

Леонардо Бонучи направи ужасяващ старт на мача и първо позволи на Урби Емануелсон да му открадне топката, за да се открие на позиция за стрелба, като шутът бе отклонен встрани.

В 14-ата минута обаче Бонучи даде спорен пас напред и Съли Мунтари пресече кълбото, което се озова в Ночерино. Бившият халф на Палермо и Ювентус отправи снаряд от около 20 метра, който се отклони в тялото именно на Бонучи, за да залъже Джанлуиджи Буфон и да се оплете в мрежата - 1:0.

Ювентус създаде положения за изравнителен гол до почивката, но заслужаваше да губи с пасив от 2 гола, тъй като Буфон отклони удар с глава на Филип Мексес след центриране от корнер.

Топката попадна на пътя на връхлитащия Мунтари, който почти от упор я прати зад голлинията. Вратарят на Юве успя да изчисти кълбото и съдията Паоло Талиавенто не призна попадението, въпреки че топката беше вътре с около метър.

За "старата госпожа" пропуски направиха Артуро Видал, който от няколко метра в пеналтерията стреля над вратата. Марсело Естигариба пък провокира Кристиан Абиати да показва класа около рамката на Милан, като стражът изби опасен удар, за да откаже гостите от изравняване до почивката.

След паузата "росонерите" продължиха да стоят по-добре на терена, но към 70-ата минута решиха да се приберат в собствената си половина и това позволи на Юве да натисне. В моментите на превес на гостите най-запомнящи се бяха акциите на Киелини, който се стремеше да бъде навсякъде по терена.

Домакините държаха инициативата в самото начало на второто полувреме, но стигнаха само до няколко недостатъчно добре развити акции пред противниковата пеналтерия. Робиньо на два пъти се оказа на върха на атаката, но първо не можа да засече подаване на Мунтари, а след това избра грешното решение да търси напред Ел Шараауи, вместо Пато.

В 70-ата минута "старата госпожа" стигна най-близо до изравняване, когато Киелини направи хубав самостоятелен пробив по левия фланг и центрира остро успоредно на голлинията. Куалярела трябваше да скъса мрежата от няколко метра, но вместо това стреля анемично в обсега на Абиати и стражът на Милан отклони топката.

В 79-ата Юве привидно стигна до изравняване, но попадението не беше зачетено заради крайно съмнителна засада. Матри получи топката от чиста позиция на точката за дузпа, според показаните повторения, но страничният съдия избърза да вдигне флага си.

Същият рефер на тъча не реагира правилно през първата част, когато не видя как топката мина с около метър голлинията при удар на Мунтари.

В 83-ата минута все пак натискът на Ювентус даде положителен резултат след нова бляскава проява на Киелини - той центрира (този път след акция на десния фланг) и намери отлично Матри, който от шест-седем метра с безпощадно воле не даде шансове на Абиати за 1:1.

В 89-ата на практика шансовете на "старата госпожа" за пълен обрат се изпариха, след като Видал направи безкомпромисно нарушение отзад в каката на Марк ван Бомел и получи червен картон.

До края на добавените 4 минути Милан пробва да натисне, за да спечели трите точки, но стигна само до едно по-сериозно разбъркване пред вратата на Буфон.