Младежите на България завършиха с победа в евроквалификациите

"Лъвчетата" сразиха Люксембург, но не успяха да се класират за Европейското първенство

по статията работи: Константин Симидчийски | 10.09.2012 | 21:37

Младежкият национален отбор на България завърши с победа участието си на квалификациите за Европейско първенство, след като тази вечер воденият от Михаил Мадански тим надделя с 3:1 при визитата си на Люксембург.

Домакините откриха след само две минути игра, но два гола на Радослав Кирилов и един на Ивайло Чочев донесоха успех на нашия състав. За България обаче този мач бе без значение, тъй като "трикольорите" вече бяха изгубили шансове за класиране. Той все пак ни гарантира третото място в групата, нареждайки се пред младежката гарнитура на Австрия.

Селекционерът на "лъвчетата" Михаил Мадански заложи на следния титулярен състав: Кунчев, Дреновички, Терзиев, Цветков, Костадинов, Вълчанов, Кирилов, Карачанаков, Димов, Пашов и Чочев, докато на резервната скамейка останаха Василев, Ангелов, Грънчов, Атанасов, Дечев, Петков и Костов.

Двубоят започна по кошмарен за България начин, след като домакините откриха резултата след едва две минути игра. Гонсало Алмейда откри за Люксембург в 2', но "лъвчетата" бързо отвърнаха на удара.

В 12' равенството бе възстановено, а точен за 1:1 бе футболистът на Етрополе Ивайло Чочев. В края на първата част Антон Карачанаков имаше възможност да изведе България напред, но стражът на домакините отрази ефектно силен негов удар.

Развръзката настъпи през втората част, когато България изкова успеха си. Само три минути след почивката бе отбелязан и втори гол в мрежата на Люксембург, а точен за 1:2 бе Радослав Кирилов. В 69' отново той показа голов инстинкт, с което и бе оформен крайният резултат 1:3 в полза на България.

Така "лъвчетата" завършват на трето място в крайното класиране за класиране на Европейско първенство, като на първа и втора позиция се наредиха съответно отборите на Холандия и Шотландия. Зад нас останаха Австрия и Люксембург.