Младежите на Русия победиха България след скандална дузпа

Руснаците ни излъгаха с 3:1 след като останахме с човек по-малко

по статията работи: Краси Киров | 10.09.2013 | 17:57

Младежките национали на Русия победиха връстниците си от България с 3:1 в среща от европейските квалификации играна на "Арена Химки".

Двата отбора са в група 2 на квалификациите за Евро 2015. С тази победа Русия излиза на първо място с 9 точки, докато България остава на второ място със 7 точки преди останалите мачове от групата.

В състава на България Антон Карачанаков не започна като титуляр за сметка на своите съотборници в ЦСКА Ангел Грънчов и Ивайло Чочев.

Цели четирима футболисти от титулярните 11 играят в отбори извън България. Това са Едисон Йорданов (Борусия Дортмунд), Радослав Кирилов (Карпи, Италия), Димитър Евтимов (Нотингам) и Александър Колев (Геел, Белгия).

Срещата в Русия започна много неприятно за българските национали след като съдията изгони Ангел Грънчов в 17-та минута и даде дузпа за нарушението на защитника на ЦСКА. Реферът обаче сбърка след като фаулът бе извършен извън наказателното поле, но той посочи бялата точка. Владимир Обухов бе точен от дузпата за 1:0.

Така домакините получиха предимство в играта след като бяха с човек повече и разигравах много по-спокойно топката. Въпреки това обаче България натисна в края на полувремето и създаде няколко много добри атаки.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Александър Колев бе точен за 1:1. Футболистът на белгийския Геел промуши топката покрай вратаря Бабурин след подаване на Милен Гамаков.

Треньорът Михаил Мадански пусна в игра Антон Карачанаков в началото на втората част на мястото на Единсон Йорданов.

Руснаците реагираха много бързо и стартираха силно през второто полувреме. Още в 48-та минута Обухов реализира втория гол за Русия и даде спокойствието на своя тим.

Митришев нахлу по лявото крило и пусна топката към точката на дузпата. Там Обухов имаше време да си спре кълбото и да стреля във вратата за 2:1, необезпокояван от българските защитници.

В 64-та минута Ламбарски мина през няколко български футболисти, които бяха като колчета и подаде към Базелюк. Нападателят нахлу в наказателното поле и стреля покрай вратаря за 3:1.

До края на мача руснаците имаха още няколко шанса като дори и съдията отмени техен гол заради засада. Българите реагираха с няколко далечни удара, които не затрудниха вратаря на домакините.

Съставите на двата отбора:

Русия: Бабурин, Тен, Зуев, Никитин, Голубьов, Ламбарски, Емелянов, Обухов, Козлов, Митришев, Базелюк   България: Евтимов, Недялков, Георгиев, Грънчов, Горанов, Славчев, Колев (Петков 70'), Чочев, Йорданов (Карачанаков 46'), Кирилов , Гамаков