Надал и Федерер вече и на 1/4-финал в Монте Карло

Двамата не срещнаха никакви проблеми в двубоите си с Ришар Гаске и Марин Чилич

по статията работи: Константин Симидчийски | 14.04.2011 | 16:42

Рафаел Надал и Роджър Федерер се класираха успешно за 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, след като днес двамата големи фаворити за трофея спечелиха своите мачове срещу съответно Ришар Гаске и Марин Чилич.

Надал, който се е устремил към седма поредна титла в Княжеството, не срещна проблеми срещу Гаске, побеждавайки го с резултат 6-2 6-4. Срещата започна отлично за испанеца, който успя да пробие сервиса на съперника си още в началото, а след това последва още един пробив, с който Матадора поведе с 5-2 и при своето сервиране затвори сета с 6-2.

Втората част бе по-оспорвана, като при резултат 2-2, Надал пропиля три сетбола, но при следващото подаване на Гаске нямаше прошка и Рафа поведе с 4-3. Французинът обаче нямаше намерение да се предава лесно и още в следващия гейм върна пробива и изравни за 4-4. Това по никакъв начин не смути лидера в световната ранглиста и той спечели следващите два гейма, а с това и мача.

За място на полуфиналите Надал ще спори с хърватина Иван Любичич, който отстрани номер 7 в света Томаш Бердих (Чехия) след 6-4 6-2.

Световният номер 3 Роджър Федерер от своя страна се справи в два сета с хърватина Марин Чилич - 6-4 6-3. Първият сет на сблъсъка протече равностойно, като двамата съперници не бъркаха при свое сервиране и печелеха геймовете си. Решаващ момент обаче дойде при резултат 5-4 в полза на Федерер, когато хърватинът допусна пробив и по този начин загуби първата част.

В самото начало на втория сет Марин Чилич бе близо до това да пробие швейцареца, но Федерер не допусна грешка и спаси подаването си. Нов пробив за рекордьора по брой титли от Големия шлем дойде в шестия гейм, когато Фед дръпна напред с 4-2 в своя полза. Оттук-нататък интригата в срещата намаля значително, преди в крайна сметка швейцарецът да сложи точка на спора при 6-4 6-3.

На 1/4-финалите Федерер ще има за съперник победителя от двубоя между Юрген Мелцер и Николас Алмагро, които ще премерят сили по-късно днес.

За четвъртфиналите в Монте Карло се класира още Виктор Троицки (Сърбия), който загуби първия сет с 6:3 и водеше с 2:1 във втория срещу Томи Робредо, но тогава испанецът се отказа заради контузия. Световният номер 6 Давид Ферер (Испания) също продължава напред, след като се наложи с 6:1, 6:3 над напористия младок Милош Раонич (Канада).