Националите загубиха и последната си проверка преди старта на Евробаскет

Домакинът на турнира "Акрополис" срази момчетата на Росен Барчовски със 101:67

по статията работи: Михаела Ганчева | 25.08.2011 | 10:32

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол записа нова загуба на турнира "Акрополис", след като тази вечер отстъпи на домакините от Гърция с 67:101.

Възпитаниците на Росен Барчовски бяха равностойни на съперника си само през първите няколко минути на срещата, след което гърците поеха пълен контрол върху събитията на терена и без проблеми увеличаваха преднината си, която в края премина границата от 30 точки.

Деян Иванов завърши с 14 точки в мача, Филип Виденов добави 12, а с по 11 се отчетоха Ърл Роуланд и Николай Върбанов.

България спечели спорната топка в началото на двубоя и това позволи на Филип Виденов да се разпише за 2:0. Последваха две успешни атаки и към двата коша, но след това домакините натиснаха и след силна серия дръпнаха с 9:4.

Родните баскетболисти не се притесниха и се възползваха максимално от възможностите си, а Виденов и Роуланд се разписаха за 11:12 след четири минути игра. В оставащото време гърците контролираха играта, докато момчетата на Барчовски допускаха грешка след грешка и след първите десет минути изоставаха с 13:31.

В началото на втората четвърт разликата стигна до 21 точки. Последва известно отпускане в редиците на домакините и на почивката България изоставаше с 32:56.

Третата част започна равностойно и двата отбора си размениха по няколко добри атаки, но след това българите отново демонстрираха слабости в защитата и това позволи на съперника да увеличи аванса си - 41:70. Последните десет минути на мача не се различаваха особено от предходните три части.

Момчетата на Росен Барчовски трябваше да изиграят трети мач на "Акрополис" срещу колежанския тим на Бригам Йънг, но натоварената програма на американците и ранното им заминаване отмениха последния двубой, който бе срещу "лъвовете". Така отборът ни се прибира в София за няколко дни тренировки, преди да потегли към Литва на 29-ти август.