Неумела намеса на Ники Михайлов коства победа на Твенте

Българският национал излезе неразчетено и отборът му допусна изравняване

по статията работи: Даниел Любомиров | 21.10.2012 | 09:38

Националният ни вратар Николай Михайлов направи нелепо отиграване и неговата грешка коства победата на Твенте при визитата на Рода в холандското първенство Ередивизи.

ВИДЕО от въпросната ситуация можете да видите тук.

Лидерът до момента в шампионата записа първо равенство, след като срещата завърши 1:1, което скъси разликата между тима от Еншеде и другия холандски отбор с българско участие – ПСВ Айндховен.

"Филипсите" направиха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 пред собствена публика срещу Вилем II и вече има 21 точки – само 1 по-малко от водача Твенте.

Иденчитен с ПСВ актив има и третия в класирането – Витес – който вече 9-ти кръг продължава да бъде приятната изненада в Холандия.

Аякс пък отново не можа да зарадва привържениците си, записвайки 5-то реми в изиграните досега 9 кръга.

Този път колосът направи зрелищно 3:3 с Хераклес в Алмело, като гостите повеждаха с 2:0 и 3:1, но не съхраниха аванса си. Така Аякс е 4-ти със 17 точки в класирането.

Бившият играч на Интер Люк Кастайньос откри резултата за Твенте в 68-ата минута, но 120 секунди по-късно Рода изравни чрез Хюпертс.

Николай Михайлов излезе, за да пресече остро центриране от левия фланг, но вместо това се размина с топката, която в последствие се озова в мрежата му.

"Не се представихме по обичайния начин, вероятно е имало умора след световните квалификации", сподели самият футболист номер 1 на България за 2011-та година след мач.

"Изравниха ни много рано след като поведохме, но това не е оправдание. Исках да пресека центрирането, но топката беше далеч от мен. Дори и да не бях плонжирал, топката пак щеше да иде до футболиста на Рода и той да отбележи", оправда се националът.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Натисни F1 образователна поредица/п/
  • 01:00 Ново 10 + 2 /п/
  • 01:55 Съдебният изпълнител игрален филм...
  • 03:30 Олтарите на България
  • 03:40 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:10 Домът на вярата /п/
  • 04:40 Религията днес /п/
  • 05:40 Телепазарен прозорец
  • Сега "Специален отдел Q: Пациент 64" -...
  • 02:50 Вкусът на България" - кулинарно...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 01:00 "Блиц" - с уч. на Джейсън Стейтъм,...
  • 02:40 "Любов по френски" - с уч. на Кори...
  • 04:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.