Обрат за Сити срещу Байерн, кошмар за Миланов

Георги Миланов приключи с европейското си участие след инфарктна загуба в Чехия

по статията работи: Даниел Любомиров | 11.12.2013 | 00:55
БТА/AP

Изключително интересни резултати се получиха в последните мачове от група D на Шампионската лига.

Преди тях беше ясно, че на осминафиналите в най—силния турнир на Стария континент продължават действащият шампион Байерн Мюнхен и Манчестър Сити, като имаше възможност "гражданите" да изместят баварците от първото място.

В другата среща чешкият шампион Виктория (Пилзен) имаше нужда от задължителна победа над ЦСКА (Москва), за да завършат трети и да играят в Лига Европа напролет, докато на "армейците" им стигаше и равен.

В крайна сметка до победи стигнаха Сити и Виктория, и двете постигнати след невероятни обрати и драма до последната минута.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини сториха невъзможното и обърнаха Байерн в собствения му дом "Алианц Арена" спирайки серията от пет поредни победи на германския гранд в групата. "Гражданите" се наложиха с 3:2, като изоставаха с 2:0 след едва 12 минути игра.

Баварците започнаха срещата вихрено и Томас Мюлер откри след само 5 минути игра, а Марио Гьотце удвои в 12'. Давид Силва върна едно попадение в 28', а обратът за Сити стана факт през второто полувреме, не без помощта на футболистите на Байерн, които допускаха непростими грешки в защита. Точни за "гражданите" бяха Александър Коларов от дузпа в 59' и Джеймс Милнър в 62'.

Повече за мача Байерн (Мюнхен) – Манчестър Сити вижте в Sporta.bg.

Двубоят между Виктория и ЦСКА в Пилзен бе не по-малко вълнуващ. Българският национал Георги Миланов започна като титуляр за гостите и остана на терена до 74', когато бе заменен от Стефан Цубер.

Двубоят се развиваше добре за "армейците", след нулево първо полувреме и гол на Ахмед Муса в 66'. Две минути по-късно обаче ЦСКа остана с 10 човека на терена, след като Алан Дзагоев видя червения цвят на картона.

Домакините не пропуснаха възможността да се възползват от численото си превъзходство и изравниха резултата в 77' с попадение на Даниел Колар. Кошмарът за ЦСКА настъпи в последната 90-а минута, когато Вагнер вкара за 2:1 и класира Виктория за 1/16-финалите в Лига Европа.

Повече за мача Виктория (Пилзен) – ЦСКА (Москва) вижте в Sporta.bg.

30 Митридат Египетски 11.12.2013 | 11:31
чак не можах да повярвам за Сити
29 Пламен Панайотов 11.12.2013 | 11:25
Яд ме е за Георги Миланов . Момчето заслужаваше да играе поне в Лига Европа на пролет, а сега ще трябва да се задоволи само с играта си в руското първенство .
28 Батко Реджеп 11.12.2013 | 11:15
Не трябва да забравяме, че този мач не беше с толкова голям заряд, защото и двата отбора вече се бяха класирали , така, че е нормално Байерн да са били по - отпуснати .
27 Баба Пъша 11.12.2013 | 11:02
Манчестър Сити тази година показват голямо израстване спрямо миналата . Като цяло отборът се представя еднакво добре както в Англия, така и в шампионската лига .
26 Старата Госпожа 11.12.2013 | 10:41
Радвам се, че Манчестър Сити успяха да обърнат Байерн Мюнхен . Мисля, че това беше закономерно с оглед на показаното от двата състава вчера .
25 триста зора 11.12.2013 | 10:30
не мисля, че може да има някакви проблеми, защото това са само едни мачове, които може само да ни радват. нека и занапред да има такива мачове, които да ни правят щастливи.
24 крива отвертка 11.12.2013 | 10:29
този късмет, който не е с тях, по същото време е с някой друг. това не може да се отрече и смятам, че може да се провери много лесно посредством новите начини за управление на риска.
23 трагичен край 11.12.2013 | 10:28
това което се е случило наистина е много неприятно и смятам, че тези неща трябва да се поправят, за да може това повече да не се повтаря. не мисля, че тези неща са много приятни и това трябва да се промени час по-скоро.
22 крива отвертка 11.12.2013 | 10:27
те пак ще играят в лига европа, само че по другия начин. това трябва да стане ясно на колкото се може повече хора, защото само по този начин той ще играе в лига европа.
21 триста зора 11.12.2013 | 10:26
според мен, той трябва да се върне в страната и повече да не се занимава с това руско първенство. по този начин ще може отново да играе футбол на високо ниво, защото само по този начин ще покаже това на което е способен.
20 митко щеката 11.12.2013 | 10:25
това, че си гледал първото полувреме, не означава, че си гледал целия мач, което не ти дава право да коментираш по този начин. нека първо да видим как ще завърши мача и тогава да даваме някакви оценки, които да бъдат максимално обективни и да няма никакви пристрастия.
19 чичо съби 11.12.2013 | 10:25
Манчестър Сити заслужаваха този обрат . Играха много силно през цялото време, не мога да кажа, че са отстъпвали на Байерн, даже напротив...
18 трагичен край 11.12.2013 | 10:24
нека и занапред да има такива мачове, за да може да ставаме свидетели на такива дербита. това може само да ни радва и завинаги да останем фенове на шампионската лига.
17 крива отвертка 11.12.2013 | 10:23
това което се случи за миланов е много неприятно и смятам, че трябва да се прибере в българия, за да може да играе на високо ниво и това да му помогне да се развива.
16 триста зора 11.12.2013 | 10:22
това може само да ни радва, защото по този начин ще можем да се наслаждаваме на тези мачове, които определено може да се каже, че са едни много интересни мачове, които на мен много ми харесват.
15 митко щеката 11.12.2013 | 10:22
това бяха едни много интересни мачове, на които много хора станаха свидетели и предполагам, че тези много хора са останали много очаровани от това нещо.
14 нелепо съвпадение 11.12.2013 | 10:10
Не съм допускал, че Байерн Мюнхен може да допусне такъв обрат на собственият си стадион . Започвам да мисля, че Байерн едва ли е толкова силен през тази година и най - вероятно няма да има сили да спечели шампионската лига .
13 властен олигарх 11.12.2013 | 09:53
Теб явно пак те хапе кончето, щом си се написала така :). Не знам какво става при теб, но явно лудата пак се е вселила в теб, като гледам :).
12 David Hayemaker 11.12.2013 | 09:52
И аз исках да ги видя догодина в Лига Европа. Така можеха да се паднат и с отбора на Лудогорец, което наистина щеше да е много впечатляващ двубой :).
11 Krist Novoselic 11.12.2013 | 09:52
Много жалко за ЦСКА М и Георги Миланов . Хубаво щеше да е, да продължат участието си напролет, вече в турнира на Лига Европа, но късмета вчера не беше с тях .
10 известна личност 11.12.2013 | 09:52
Ами играли са с човек по-малко и е нормално чехите да им отбележат голове. Със сигурност обаче победата на Сити е впечатляваща и прекъсна голяма серия на Байерн без допусната загуба. Заслужават поздравления, а Александър Коларов изпълни дузпата на живота си. Така я ритна, все едно се намира на тренировка сам :).
9 david copperfield 11.12.2013 | 09:50
Аз го гледах мача, след като прекратиха Галатасарай. Определено беше много интересен мач и очаквах Сити да го върнат за 2011 година.
8 властен олигарх 11.12.2013 | 09:50
Не им върви на ЦСКА напоследък. Направиха 2 поредни издънки в първенството, а сега и тази злощастна загуба срещу Виктория Пилзен им костваше мястото в евротурнирите напролет.
7 David Hayemaker 11.12.2013 | 09:49
Жалко че няма да гледаме напролет ЦСКА Москва в евротурнирите. Определено няма да е същото да си ритат само в Русия, но ще се натиснат за титлата поне.
6 известна личност 11.12.2013 | 09:49
Нищо, няма за какво да съжалява. Определено Георги Миланов ще продължава и занапред да си показва класата, така че не смятам, че ще има каквито и да е проблеми.
5 david copperfield 11.12.2013 | 09:48
"Георги Миланов приключи с европейското си участие след инфарктна загуба в Чехия" - Дзагоев е объркал работите с този червен картон, който си е изкарал. Определено не трябваше да се случва така.
4 Лудата Берта 11.12.2013 | 09:45
Много неприятно е това , което се е случило , но пък в спорта е така ..
3 tiha paranoq 11.12.2013 | 09:36
"Георги Миланов приключи с европейското си участие след инфарктна загуба в Чехия" - Много жалко за Георги Миланов и неговият ЦСКА М . Надявах се да играят поне в Лига Европа догодина .
2 крива вежда 11.12.2013 | 09:22
Голяма драма е било на мача между Виктория Пилзен и ЦСКА Москва . Георги Миланов сигурно е бил много разочарован от факта, че Виктория са вкарали гол в 90 - тата минута и по този начин са се класирали за 1/16 финалите на Лига Европа .
1 empty world 11.12.2013 | 08:57
Гледах първото полувреме на Байерн и Манчестър Сити, когато беше 2:1 за Байерн . Честно казано не ми е минавало през главата, че Манчестър Сити ще обърнат резултата, но явно са били пределно мотивирани за този мач . По този начин Манчестър си спечели първото място в тази те лека група . За разлика от миналата година, тази те се представят много по - добре и със сигурност амбициите им не спират до тук .