Обрат за Челси на "Анфийлд"

Диего Коста носи победа в дербито

по статията работи: Иво Вецев | 08.11.2014 | 16:40
БТА/AP

Основният фаворит за титлата в Англия Челси постигна изключително ценна победа по пътя си към първото място в Премиър лийг, след като възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до обрат и победа с 2:1 над Ливърпул на емблематичния "Анфийлд”.

Всичко почна отлично за домакините, които установиха натиск в първите минути и изненадващият титуляр Емре Джан вкара в 8’, след като стреля от 20 метра, а топката рикошира в краката на Кейхил и заблуди Куртоа – 1:0 и "Анфийлд” изригна.

6 минути по-късно обаче феновете на домакините бяха смълчани, след като разбъркване след корнер пред вратата на Миньоле завърши с гол на Кейхил – 1:1. До края на полувремето Азар, Оскар и Коста пропуснаха да дадат аванс на Челси, но голът дойде в 66’, когато Аспиликуета направи за смях защитата на мърсисайдци и асиситира за 10-ия гол за сезона на Диего Коста.

До края на мача Ливърпул се опита да натисне, но единствено Хендерсън имаше шанс да изравни. Ударът му от воле обаче срещна играч на Челси и излезе в корнер, а с това лондончани се поздравиха с успех над закъсалия английския гранд.

Това беше пореден двубой на Жозе Моуриньо срещу отбор от голямата 5-ка на Острова, в който той не губи. До момента, той няма поражение в първенството срещу грандовете от Манчестър, Арсенал и Ливърпул след завръщането си през миналата година.

Също така той записа втора поредна победа на "Анфийлд”, като последната беше в края на април, когато Моуриньо спря Ливърпул към титлата в първенството.

Този мач пък беляза поредния антирекорд на Балотели, който вече повече от 700 минути няма гол във Висшата лига. Също така беше затвърдено впечатлението, че мърсисайдци изпитват сериозни проблеми в нападение, въпреки че успяха да отбележат още в 20’ за първи път от месец насам.

Така Челси остава на върха с комфортна преднина от 9 точки пред основния конкурент Манчестър Сити, както и със 7 пред изненадващия втори Саутхямптън.  Ливърпул остава (засега) на 7-о място с актив от едва 14 пункта.