ПСЖ очаквано се класира за 1/4 финалите

Златан Ибрахимович и Единсон Кавани не вкараха, но шампионите на Франция отново победиха

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.03.2014 | 23:46

Френският шампион Пари Сен Жермен оправда очакванията и се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига за втора поредна година, след като надви с 2:1 Байер (Леверкузен) в реванша на стадион "Парк де Пренс" и елиминира германците с общ резултат 6:1.

След изразителния успех с 4:0 в предишния двубой, никой не очакваше "аспирините" да имат какъвто и да е шанс да сътворят чудото в Париж. Те обаче се представиха достойно срещу по-класния си съперник и имаха възможност поне да не запишат второ поражение.

В 6-ата минута Сидни Сам даде аванс на Леверкузен, а в 13-ата Маркиньош наниза 3-ия си гол в Шампионската лига, за да възстанови равенството 1:1. Пълният обрат осъществи Езикиел Лавеци в 53-ата минута, но в края на първото полувреме вратарят на ПСЖ Салваторе Сиригу спаси дузпа, изпълнена от Симон Ролфес.

Видео с головете от мача вижте в Sporta.bg

Леверкузен имаше много добри положения за повече голове преди почивката, но отличните спасявания на стража на домакините предотвратиха други попадения във вратата му. В 68-ата минута пък "аспирините" останаха с десетима души, след като Емре Чан получи втори жълт картон за симулация и на практика попречи на тима си да търси поне равенството.

23 крива отвертка 13.03.2014 | 13:17
да, така беше и предполагам, че псж не са си давали чак толкова зор. в следващите мачове обаче това няма да бъде така и ще трябва да показват повече от своите възможности.
22 Тръпкомир Тръпков 13.03.2014 | 13:16
това не може да бъде учудващо, защото и той има душа и има нужда малко да отдъхне. явно има кой да го замести като голмайстор и той е могъл да си почива спокойно.
21 развалени кренвирши 13.03.2014 | 13:16
да, днес ще гледаме едни много интересни мачове, в които ще се радваме на много интересни голове. дано по-силните отбори да направят добри мачове и да победят.
20 Тръпкомир Тръпков 13.03.2014 | 13:15
определено трябва да се постараят повече, защото ще им трябват допълнителни умения за да покажат нещо повече срещу големите отбори.
19 крива отвертка 13.03.2014 | 13:14
дано да става все по-интересно, защото до този момент нищо не се показва в тази лига. няма чак такава конкуренция, каквато искат феновете.
18 ленено семе 13.03.2014 | 13:13
псж са много стабилен отбор и могат да направят много сериозна изненада срещу някой от големите фаворити. ще видим занапред какво ще покажат.
17 развалени кренвирши 13.03.2014 | 12:55
доста стабилен състав имат французите и могат да стигнат много далеч в турнира. определено могат да направят изненада срещу някой от фаворитите.
16 Тръпкомир Тръпков 13.03.2014 | 12:54
странно как леверкузен не можаха да окажат някаква съпротива срещу французите. много учудващо е как този отбор е успял да се класира толкова напред в турнира.
15 крива отвертка 13.03.2014 | 12:53
псж са много сериозен отбор и тази година няма кой да ги спре по пътя им към титлата във франция. дори и бербатов няма да може да ги спре.
14 ленено семе 13.03.2014 | 12:53
определено леверкузен не знаеха къде се намират по време на двата мача и е много странно как са успели да се докопат до този момент от турнира.
13 Баба Пъша 13.03.2014 | 11:55
"Златан Ибрахимович и Единсон Кавани не вкараха, но шампионите на Франция отново победиха" - Учудващо е, че Златан не е вкарал гол, но важното е, че ПСЖ все пак победи .
12 Старата Госпожа 13.03.2014 | 11:41
Не очаквах отборът на Байер Леверкузен да вкара първи гол , а те се представиха много добре през целият мач и много ме изненадаха .
11 чичо съби 13.03.2014 | 11:08
Мачът беше много интересен през първото полувреме, когато паднаха 2 от 3-те гола в срещата . Като цяло ПСЖ заслужено се класира напред .
10 нелепо съвпадение 13.03.2014 | 10:52
Доста се потрудиха ПСЖ, за да стигнат до тази победа . Отборът на Байер Леверкузен, учудващо се представи много добре в този мач и заслужава нашите адмирации за това .
9 Krist Novoselic 13.03.2014 | 10:34
Отборът на ПСЖ не се представи докрай убедително, но все пак успя да победи Байер Леверкузен . То в този мач всичко беше ясно още след първият сблъсък .
8 tiha paranoq 13.03.2014 | 10:07
ПСЖ очаквано се класира за следващата фаза на турнира . Това е много добра новина за тях и техните фенове, надявам се, че ще стигнат далеч !
7 Бандата наОушън 13.03.2014 | 09:40
Хайде да видим сега отбора на Лудогорец какво може. Аз лично не се съмнявам в тяхната класа и съм убеден просто, че ще я демонстрират на ниво ;).
6 Петко Войвода 13.03.2014 | 09:39
Много интересни мачове се получават тук наистина. Нека и занапред да ни радват с тях, а днес е Лига Европа и има не по-малко впечатляващи дербита ;).
5 опитен ловец 13.03.2014 | 09:39
Пак си взеха мача и това е добре за тях. Да видим от тук насетне вече какво ще последва за отбора на ПСЖ. Трябва да се постараят доста занапред те.
4 крива вежда 13.03.2014 | 09:38
ПСЖ заслужено спечелиха тази среща и ще играе на 1/4 финал в турнира на шампионската лига . Мисля, че този отбор има големи шансове да стигне доста напред в турнира .
3 Бандата наОушън 13.03.2014 | 09:34
"Златан Ибрахимович и Единсон Кавани не вкараха, но шампионите на Франция отново победиха" - Да видим от тук насетне вече какво ще се случва наистина. Все по-интересно става в Шампионската лига според мен.
2 Иван Ангелов 13.03.2014 | 09:34
Браво на тях, добре се справиха. ПСЖ са добър отбор и това се вижда повече от ясно. Според мен могат да се справят на ниво и тепърва ще разберем на какво са способни.
1 empty world 13.03.2014 | 09:17
Гледах мача през по - голямата част от него и мисля, че през повечето време, двата двубоя бяха равностойни, също така се изненадах от ранният гол, който вкара Леверкузен .

• 01:40 Рецепта за култура токшоу с Юрий...
  • 02:35 Туризъм.бг /п/
  • 03:05 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 03:20 Олтарите на България
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Ламята игрален филм /България,...
  • 00:30 "Операция Делта Форс 2: Тревога" -...
  • 02:30 "Вкусът на България" - кулинарно...