Палермо ще играе финал за Купата на Италия след 2:1 над Милан

"Росонерите" се простиха с мечтите си за домашен дубъл

по статията работи: iNews.bg | 10.05.2011 | 23:59

Отборът на Милан допусна изключително неприятно поражение от Палермо с 2:1 и отпадна от турнира за Купата на Италия стъпка преди финала в надпреварата. Първият полуфинален сблъсък между двата тима в Милано бе завършил при равенство 2:2. Точни за домакините днес бяха Милячо и Бово, които успяха да изведат Палермо до едва трети финал в историята на клуба, който никога не е печелил трофея. Едно попадение за Милан пък върна започналият от резервната скамейка Ибрахимович, но то не се оказа достатъчно.

Наставникът на "росонерите" Масимилиано Алегри остави на скамейката звездата на тима Златан Ибрахимович, като вместо него в нападението на Милан стартираха Пато и Робиньо. Именно нисичкият бразилецът пропиля и един от най-сериозните шансове за своят им през първата част, неуспявайки да открие резултата още в 3-ата минута въпреки много изгодната си позиция.

Новият шампион на Италия бе по-активния тим преди почивката, но футболистите на домакините показаха стабилна и добре организирана игра в отбрана и не позволиха на Милан да излезе напред в резултата.

През втората част обаче Палермо успя да отвърне на удара и за разлика от своите колеги в "червено-черно", Пасторе и компания реализираха и две попадения. В 63-ата минута Иличич центрира от корнер, а топката бе засечена от Милячо в мрежата за 1:0. Девет минути по-късно преднината на домакините стана 2:0, след като Чезаре Бово изпълни точно 11-метров наказателен удар за нарушение на Бомел срещу Иличич.

В последните секунди на двубоя появилият се на терена Златан Ибрахимович успя да върне едно попадение във вратана на своя противник, но силите на неговите съотбориници не стигнаха за нещо повече от този сблъсък.

Така в крайна сметка "росонерите" отстъпиха с общ резултат 2:4 и изпратиха Палермо на финал, където "розовите" ще очакват победителя от другия полуфинален сблъсък между Рома и Интер. Първата среща между тях пък завърши с победа на Интер с 1:0 като гост. Милан пък се прости с шансовете си да запише дубъл на домашната сцена, след като тима на Алегри си осигури шампионската титла на Италия през уикенда.