Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на сингъл жени на турнира от Суперсериите по бадминтон в Бирмингам (Англия) с награден фонд 350 000 долара.
На осминафиналите българката се наложи над Джи Хюн Сун (Република Корея) с 2:0 (21:9, 22:20) гейма за 36 минути игра.
С достигането си до тази фаза Неделчева си осигури 2100 долара от наградния фонд. Така Петя за първи път в кариерата си достига и четвъртфинал на най-старото и престижно състезание в света "Ол Инглънд”, което се провежда за 101-и път.
Следващата съперничка на Петя Неделчева ще бъде определена в срещата между осмата в схемата Ба Юн Жо от Южна Корея и квалификантката от Сингапур Гу Жуан.
На двойки европейските вицешампионки Петя Неделчева и Анастасия Руских (Русия), който са номер 5 в схемата, играят по-късно тази вечер във втория кръг с корейките Йе На Джан и Еун Кюн Джун.