Рафаел Надал започна с лесна победа на "Уимбълдън"

Испанският тенисист надигра американеца Майкъл Ръсел с 6:4, 6:2, 6:2 за по-малко от два часа

по статията работи: Краси Киров | 20.06.2011 | 18:15

Защитаващият титлата си и номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) стартира с победа участието си на Откритото първенство на Великобритания по тенис, надигравайки американеца Майкъл Ръсел с 6:4, 6:2, 6:2 за скромните 1:58 часа.

Испанецът допусна изненадващ пробив в първия сет на двубоя, но успя да поправи грешката си в следващия гейм и не позволи на Ръсел да заплаши чистата му трисетова победа до края на мача.

Във втория кръг съперник на Надал ще бъде победителя от мача между Пабло Андухар (Испания) и Райън Суитинг (САЩ).

За втория кръг се класира номер 10 в схемата Марди Фиш (САЩ), който победи Марсел Гранойерс (Испания) със 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), 6:4. Изненадващо в първи кръг отпадна 30-тият поставен Томас Белучи (Бразилия), след като бе надигран от Райнер Шутлер (Германия) със 7:6 (7:3), 6:4, 6:2.

Други трима германци обаче напуснаха "Уимбълдън". Михаел Берер загуби от Фелисиано Лопес (Испания) с 4:6, 5:7, 3:6, Филип Колшрайбер отстъпи пред Денис Истомин (Узбекистан) с 6:4, 3:6, 3:6, 3:6, а Томи Хаас бе надигран от Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), 3:6, 6:3, предаде БТА