Серина Уилямс загуби сет, но продължава напред на Уимбълдън

Защитаващата титлата си американканка се наложи над Араван Резаи (Франция) с 6:3, 3:6, 6:1

по статията работи: Мариян Найденов | 21.06.2011 | 18:14

Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) стартира с победа участието си на Откритото първенство на Великобритания по тенис - Уимбълдън, предаде БТА. Четирикратната победителка в турнира загуби сет, но победи Араван Резаи (Франция) в първия кръг с 6:3, 3:6, 6:1 за 1:36 часа игра.

Американката, която е номер 7 в схемата, не е играла от началото на юли миналата година заради серия от травми. За нея това бе едва трети мач от миналогодишното издание на Уимбълдън, когато спечели титлата.

29-годишната Уилямс направи 13 аса и 4 пробива в мача, но допусна на два пъти да загуби гейм при свой сервис. Американката направи решителен пробив в началото на третия сет и се класира за втория кръг в турнира, където ще срещне румънката Симона Халеп, която победи Бояна Йовановски (Сърбия) с 6:1, 6:2.

Победи днес постигнаха още две от поставените тенисистки. Номер 8 Петра Квитова (Чехия) се наложи над Алекса Глач (САЩ) с 6:2, 6:2, а 11-та в схемата Андреа Петкович (Германия) победи Стефани Форец (Франция) с 6:3, 6:4.

Бившата номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) пък отпадна от надпреварата. Поставената под номер 15 сръбкиня отстъпи пред Мария Хосе Мартинес Санчес (Испания) след 7:5, 4:6, 3:6. Във втория кръг Санчес ще играе с румънката Моника Никулеску.