Реал Мадрид се класира на 1/4-финал в Шампионската лига

"Кралския клуб" не сбърка при домакинството си на ЦСКА Москва, постигайки убедителен успех с 4:1

по статията работи: Константин Симидчийски | 14.03.2012 | 23:44

Деветкратният носител на трофея Реал Мадрид очаквано се класира за ¼-финалите на Шампионската лига, след като тази вечер "лос бланкос" разгромиха с 4:1 гостуващия тим на ЦСКА Москва. Първият мач на руска земя завърши при равенство 1:1, но този път прошка за "армейците" нямаше. Нови два гола с бялата фланелка реализира Кристиано Роналдо, докато по един път се разписаха Гонсало Игуаин и Карим Бензема. Почетното попадение за ЦСКА бе дело на сърбина Зоран Тошич, който отбеляза много красив гол във вратата на Икер Касияс.

Жозе Моуриньо остави Карим Бензема на резервната скамейка за днешния двубой, като в атака за "кралския клуб" стартира Гонсало Игуаин, подкрепян от Кристиано Роналдо, Рикардо Кака и Месут Йозил. Шаби Алонсо и Сами Кедира заеха местата си на вътрешни полузащитници, докато Серхио Рамос, Пепе, Алваро Арбелоа и Марсело действаха в отбрана пред Икер Касияс. В атаката на ЦСКА отново блестяха чернокожите перли Ахмед Муса и Сейду Думбиа, които трябваше да притесняват защитата на домакините.

Още в началните минути бе светната червена лампичка за футболистите на Жозе Моуриньо, след като в 7' Сейду Думбиа бе оставен да стреля по посока пазената от Касияс врата. Котдивоарецът получи подаване от Алан Дзагоев и отправи изстрел, който обаче мина над гредата.

Постепенно обаче нещата на "Бернабеу" се нормализираха, а "кралския клуб" започна да налага обичайното си домакинско превъзходство. В 17' удар на Кака мина близо до целта, а седем минути по-късно Реал Мадрид вече водеше в резултата. "Белите" сътвориха показна акция в наказателното поле на московчани, преди Гонсало Игуаин да засече кълбото на празна врата, отбелязвайки своя 21-и гол за сезона. Малко по-късно трябваше и Икер Касияс да се намесва, отразявайки опасен удар на Ахмед Муса.

През вторите 45 минути изненади на "Бернабеу" нямаше, а Реал Мадрид взе своето. Още в 52' резултатът в испанската столица бе удвоен, като дежурното си попадение отбеляза суперзвездата на домакините Кристиано Роналдо. Португалският национал реализира не и без помощта на руския вратар Сергей Чепчугов, който допусна сериозна грешка и не съумя да улови кълбото, което бе насочено право в тялото му.

В 64' ЦСКА Москва отново пропусна изгоден шанс за първи гол, след като Думбиа се справи със съпротивата на Касияс, но не успя да намери очертанията на вратата. Само четири минути по-късно "армейците" бяха наказани за пропуска си, като "белите" реализираха и трети гол в тяхната врата. Появилият се като резерва Карим Бензема отбеляза с второто си докосване в срещата, увеличавайки головия си актив за сезона на 22 попадения.

Възпитаниците на треньора Леонид Слуцкий все пак стигнаха до попадение на честта, правейки го и по изключително красив начин. Сръбското крило на ЦСКА Зоран Тошич реализира истински шедьовър в мрежата на Икер Касияс, след като бившият футболист на Манчестър Юнайтед финтира футболист на Реал и с мощен удар под гредата си спечели аплодисментите на "Бернабеу".

До края обаче остана време и за още един на сметката на мадридчани, като точен отново бе Кристиано Роналдо. Португалецът получи асистенция от Бензема и без проблеми чукна топката на празна врата, като за него това бе и гол №42 за настоящата кампания.