Роналдо дръпна на Меси по голове в Шампионската лига

CR7 фаворит за голмайсторския приз през този сезон

по статията работи: Иво Вецев | 04.04.2013 | 11:24

Поредните мачове от Шампионска лига приключиха и фаворитите в сблъсъците от четвъртфиналите имат аванс преди реваншите през следващата седмица.

Реал Мадрид и Байерн Мюнхен взеха съответно три и два чисти гола аванс срещу Галатасарай и Ювентус, докато Барселона направи 2:2 срещу ПСЖ в Париж, а Борусия и Малага не си вкараха голове в Испания.

При голмайсторите в турнира е също толкова интересно, след като вчера Кристиано Роналдо излезе начело на листата по голове, реализирайки първото попадение в срещата с турския гранд на "Сантяго Бернабеу".

Така той вече има 9 попадения и изпревари Меси и Бурак Йълмаз, които имат по 8 гола до момента в турнира, като аржентинецът получи контузия и не игра през второто полувреме срещу ПСЖ, след като беше открил резултата.

Благодарение на гола си Роналдо е фаворит за голмайсторския приз към този момент, което е облекчение за него, след като почти сигурно загуби битката за "Пичичи" в Испания, където Меси вече има 43 попадения.

От все още играещите футболисти в Турнира Мюлер, Левандовски и Лавеци имат по 5 гола, а с по 4 са Кулярела и Бензема, но най-голяма опасност за първото място на CR 7 представлява именно звездата на Барселона, който стана голмайстор в турнира през миналата година.