Сашо Тонев отбеляза гол за победа на Лех Познан

Българският национал продължава с добрите си изяви в Полша

по статията работи: Краси Киров | 02.04.2013 | 10:50

Александър Тонев отбеляза гол при победата на Лех Познан с 2:0 срещу Погон Шчечин в среща от 20-ия кръг на полското първенство по футбол.

Успехът като гост остави тимът на Тонев на второ място в класирането, като пасивът срещу лидера в класирането Легия Варшава беше стопен до четири точки.

Българският национал, който наниза три гола във вратата на Малта в световна квалификация преди десет дни, се разписа за крайното 2:0 в 48-та минута на срещата със своето второ попадение за сезона, а в девет минути преди края на мача напусна терена, сменен от Матеуш Можджен.През първото полувреме точен пък беше Марчин Камински.

По-рано днес в елитната дивизия на Полша, Цветан Генков влезе като резерва в 63-та минута при нулевото равенство на Висла Краков срещу Лехия Гданск. Павел Виданов пък игра цял мач при драматичната загуба на Заглембе Любин с 2:3 срещу Рух Хоржов.