Славия победи Левски в контролна среща

Юноша на Левски бележи победното попадение за отбора на Емил Велев

по статията работи: iNews.bg | 25.03.2011 | 17:27

Отборът на Славия победи Левски в контролна среща с 2:1. Най-старото столично дерби се игра на стадион "Славия", а мачът бе наблюдаван от близо 500 привърженици на двата тима. Двамата наставници Емил Велев и Ясен Петров смениха целите състави на полувремето, а множеството промени позволиха на треньорите да дадат шанс за изява на голям брой футболисти, мнозина от които юноши на отборите.

Срещата започна отлично за домакините и те откриха резултата в 18-тата минута, когато Илия Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Левски, Басо бе оставен непокрит и с глава вкара във вратата на Митрев за 1:0. До края на полувремето не се стигна до нови попадения и така "белите" се оттеглиха с гол преднина на почивката.

През второто полувреме наставниците подмениха футболисти и двата отбора стигаха лесно до голови положения като логично се стигна до ново попадение 10 минути преди края на срешата, когато Левски изравни резултата. Цонев центрира отдясно, Младенов бе пласиран най-добре в наказателното поле, стреля мощно във вратата на "белите" и изравни с първото си докосване до топката.

Славия обаче нанесе своя окончателен удар в 84-тата минута, когато Цачев центрира от ъглов удар, Виктор Генев стреля с глава и отбеляза красиво за 2:1 като по този начин "белите" стигнаха до победния гол след комбинация на двама бивши футболисти на Левски.

След срещата спортно-техническият директор на Левски Георги Иванов заяви, че не е доволен от това, което е видял на стадион "Славия". "Има много какво да подобряваме, но има и цяла седмица до мача с Видима, така че ще сме подготвени”, заяви Гонзо. "Мисля, че младите футболисти трябва да се налагат постепенно, не трябва да ги убиваме. Тези момчета имат качества".

• Сега БГ киновечер: Тревожност тв филм /4...
  • 22:00 Моят плейлист
  • 23:15 Концерт на Грегъри Портър
  • 01:10 Натисни F1 образователна поредица/п/
  • 01:40 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 01:55 Вечната музика /п/
  • 02:25 И Бог създаде жената игрален филм...
  • Сега "Гласът на България" - музикално...
  • 22:30 "Хелбой" - фентъзи, екшън,...
  • 01:00 "Американски тюлени III: Живи или...