Тренто еднолично на върха в Серия А1, победа и за Пиаченца

Матей Казийски с 10 точки за световните шампиони, Андрей Жеков и Владимир Николов блестят за Пиаченца

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.01.2012 | 09:38

Отборът с най-много българи в Серия А1 Копра Елиор Пиаченца постигна впечатляващ успех с 3:1 над досегашния лидер в класирането Лубе Банка Мачерата.

По този начин Владо Николов и компания направиха услуга на Тренто, който за отрицателно време се справи с непретенциозния Фидиа Падова с 3:0.

Матей Казийски игра само в първите два гейма срещу 13-ия в таблицата гостуващ тим, но независимо от това завърши срещата с 10 точки и 60% успеваемост в атака. Посрещането на българската звезда беше 50%, а перфектното - 25%.

Само Османи Хуанторена наниза повече точки от Казийски и се отчете с 11 за победата с 25:22, 25:17 и 25:14 за общо 75 минути. За гостите Венцеслав Симеонов така и не влезе в игра.

След този 16-ти кръг новият водач в класирането вече е световният шампион, който има 41 точки и се извисява с три пред Мачерата.

Пиаченца записа един от малкото си качествени двубои в първенството до момента, като срази именно Лубе Банка с 3:1 (25:19, 25:18, 20:25 и 25:20) за час и 48 минути. Най-резултатни за домакините бяха Владимир Николов и Христо Златанов с по 16 точки, а Андрей Жеков беше с основен принос за успеха и не само получи най-висока оценка, а и наниза 6 точки.

Николов направи 1 ас, 9 пункта от атаки и 6 блокади, докато младият Николай Пенчев не бе включен в групата за срещата. След тази бляскава победа Копра Елиор вече има 17 точки и заема 11-та позиция в класирането.

Виктор Йосифов и Каза Модена регистрираха поражение при гостуването си на Акуа Парадизо Монца с 0:3 след 26:28, 22:25 и 18:25. Центърът на българския национален отбор игра само в първия гейм, а в третия влезе за малко, но не успя да допринесе с нещо повече от 2 точки при 40% ефективност. Константин Шумов игра за победителите и се отчете с 8 точки.

Николай Николов отсъстваше от състава на Тоно Калипо при вълнуващата загуба с 1:3 от Сислей Белуно след 25:19, 20:25, 17:25 и 25:27.

Йордан Гълъбинов все още не е направил дебюта си за Андреоли Латина, който бе сразен с 3:0 при визитата си на Марми Ланца Верона след 24:26, 19:25 и 20:25.

Модена заема 4-то място в таблицата с 32 точки, следван от Монца с 27 и Сислей Белуно с 25. Верона е седми с 22 пункта, Тони Калипо е на осма позиция с 2 по-малко, а Латина - на 10-та с 19 точки. Фидиа е 13-тия в подреждането с 15 пункта - 6 повече от последния Равена.