Уигън повали Арсенал насред Лондон

"Латикс" се наложи с 2:1, нанасяйки трета загуба на "артилеристите" на "Емирейтс" от началото на сезона

по статията работи: Мариян Найденов | 17.04.2012 | 00:12

Борещият се за оцеляване в английската Висша лига отбор на Уигън изненада неприятно Арсенал, след като го победи с 2:1 на неговия стадион "Емирейтс" в Лондон в мач от 34-ия кръг на Премиършип.

Гостите нанесоха своя удар в първите десет минути на срещата, като Франко Ди Санто откри резултата в 7-ата минута, а в 8-ата Жорди Гомес направи 2:0. Почетното попадение за "артилеристите" бе дело на Томас Вермален в 21-ата минута.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за Уигън, който поведе още в 7-ата минута. "Латикс" организира чудесна контраатака, при която Франко Ди Санто остана очи в очи с Войчех Шчесни, преодоля го с прехвърлящ удар, а след това довкара топката във вратата на Арсенал за 0:1

Минута по-късно (8') гостите от Уигън вече водеха с 0:2. Виктор Моузес напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Джеймс Макартър не успя да нанесе хубав удар, но след това топката попадна в Жорди Гомес и испанецът отблизо не остави шансове на Шчесни, удвоявайки преднината на своя отбор.

След получените попадения, възпитаниците на Арсен Венгер се хвърлиха в атаки, за да заличат негативния за тях резултат. В 16-ата минута Йоси Бенаюн стреля опасно с глава, но стражът на Уигън Али Ал Хабси спаси.

Така се стигна до 21-ата минута, когато "артилеристите" намалиха резултата. Томаш Росицки центрира от дясно в наказателното поле, където най-съобразителен бе Томас Вермален, който засече топката с глава за 1:2, отбелязвайки шестия си гол от началото на сезона.

До края на полувремето Арсенал бе пълен господар на терена, но атаките на домакините се разбиваха в добре организираната защита на Уигън. Йоан Джуру, Томаш Росицки и Робин ван Перси пробваха късмета си с удари от дистанция, но и в трите случая топката не намери очертанията на пазената от Али Ал Хабси врата.

След почивката картината на терена не се промени, като Арсенал нападаше, а Уигън се отбраняваше и разчиташе на контраатаки. При една от тях Моузес отправи много опасен удар в 53-ата минута, но Шчесни спаси.

"Артилеристите" отговориха с изстрел с глава на Вермален над вратата, а в 58-ата минута Андре Сантос направи непростим пропуск отблизо. Минута по-късно (59') пък гостите бяха близо до трети гол, след като Моузес остана сам срещу Шчесни, но не успя да го преодолее.

До края на мача възпитаниците на Арсен Венгер владееха повече топката, но така и не успяваха да стигнат до чисти голови положения. В крайна сметка до ново попадение в мача не се стигна и така Уигън си тръгна с 3-те точки от Лондон, нанасяйки едва третата загуба на Арсенал на "Емирейтс" от началото на сезона.

След това поражение Арсенал остава на 3-о място във временното класиране на Премиършип с актив от 64 точки, а Уигън се изкачи на 16-а позиция с 34 точки.