Фаворитките на Уимбълдън крачат уверено напред

Шарапова, Азаренка и Возняцки с победи на „Олд Ингланд Клъб“,Анди Мъри зарадва феновете си с успех над Любичич

по статията работи: Краси Киров | 25.06.2011 | 11:05

Изминалият ден на Уимбълдън не донесе много изненади за фаворитките в надпреварата при жените, като Мария Шарапова, Виктория Азаренка и Каролине Возняцки записаха победи в Лондон след сензационното отпадане на поставената под номер 2 Вера Звонарьова от най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова с 2:0 сета.

Бившата номер 1 в света и шампионка на Уимбълдън през 2004-та Мария Шарапова (Русия) продължава в трети кръг на турнира след трудна победа над участващата с "уайлд кард" Лора Робсън (Великобритания) с 7:6 (7:4), 6:3 за 1:48 часа игра.

Рускинята губеше с 1:4 в първия сет на двубоя и бе на крачка от загубването му при 4:5, но все пак успя да стигне до тайбрек. В него младата представителка на домакините отново излезе напред в резултата с 4:2 точки, но Шарапова рязко вдигна качеството си на игра в решителните точки и в крайна сметка триумфира в сета. Втората част на мача премина изцяло под контрола на Маша, която поведе с 5:1 и не даде шанс на съперничката си до края на срещата.

Номер 4 в схемата Виктория Азаренка също срещна трудности в мача си от трети кръг на турнира срещу намиращата се в добра форма Даниела Хантухова, но все пак пречупи словачката с с 6:3, 3:6, 6:2 под спуснатия покрив на централния корт в Лондон.

Двубоят бе доста оспорван като само първия сет продължи близо час. Азаренка реализира пет пробива и допусна три, а двете тенисистки направиха по 14 непредизвикани грешки.

Световната номер едно Каролине Возняцки не срещна никакви проблеми във втория си мач от надпреварата, побеждавайки Виржини Разано с 6:1, 6:3 за малко повече от час игра.

При мъжете ракета номер 1 на Великобритания Анди Мъри продължава на четвъртфиналите на тазгодишното издание на Уимбълдън след победа в четири сета срещу ветерана Иван Любичич - 6:4, 4:6, 6:2, 7:6 (4).

Хърватинът стартира двубоя по-добре от своя съперник и дори успя да го пробие при 4:3, но Мъри спечели следващите три гейма и поведе със сет. Аналогично на първата част, Любичич поведе с пробив и във втората, но този път не допусна грешка и върна сета, достигайки до равенство в мача.

Мъри доминираше изцяло в третия сет и заслужено го спечели с 6:2, а в четвъртия имаше шанс да затвори мача при резултат 5:4 и свой сервиз, но Любичич се измъкна в последния момент и докара срещата до решителен тайбрек, спечелен категорично от британеца за радост на феновете му по трибуните.

Световният номер 1 Рафаел Надал пък успя да изиграе само един сет срещу Жил Мюлер (Люксембург). Срещата бе прекъсната заради дъждовното време в Лондон при резултат 7:6 на испанеца. Двубоят между двамата ще се доиграе днес.