Фалстарт за Пиронкова на Уимбълдън

Първата ни ракета допусна пълен обрат срещу Варвара Лепченко

по статията работи: Мариян Найденов | 24.06.2014 | 18:24

Първата ракета на България при дамите Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на любимия си Уимбълдън след загуба от състезаващата се за САЩ узбекистанка Варвара Лепченко.

26-годишната пловдивчанка спечели първия сет след тайбрек, но след това допусна пълен обрат и напуска надпреварата след 7:6(6), 2:6, 2:6.

Двубоят започна вчера, но бе прекратен заради дъжд при резултат 7:6(6), 0:2 в полза на българката. При доиграването днес Лепченко стигна до пълен обрат, спечелвайки втория и третия сет с по 6:2, за да се поздрави с успеха.

Така сезонът на трева приключи безславно за Цвети, след като през тази година тя не успя да запише нито една победа на любимата си настилка.

Загубата бе втора за Пиронкова от Варвара Лепченко в шестия им мач на WTA ниво. Освен това пловдивчанката не успя да защити 280-те точки от достигането си до четвъртия кръг през 2013 г. Това може да доведе до загуба на позиции в световната ранглиста, като вероятността Цвети да изпадне от топ 50 е доста голяма.

Подробности за мача Цветана Пиронкова - Варвара Лепченко може да прочетете в Sporta.bg>>