Франция и Германия загряха с победи за Евро 2012

"Петлите" победиха с 2:0 Сърбия, Бундестима взе успех със същия резултат срещу Израел, докато Гърция също отива с настроение на Евро 2012 след победа с 1:0 над Армения

по статията работи: Иво Вецев | 01.06.2012 | 00:16

Националният отбор на Франция постигна хубав успех с 2:0 над Сърбия в последната си контрола преди началото на Евро 2012 по терените в Полша и Украйна.

Лоша новина обаче сполетя треньорския екип на "петлите", тъй като още в началото на двубоя Ян Мвила получи контузия и се наложи да излезе принудително от игра. Засега обаче не се знае колко сериозна е травмата.

Въпреки отсъствието на таланта от Рен, Франция показа добро лице преди да се насочи към европейското първенство, където е в група с Англия, Швеция и домакина Швеция.

Още с първият си удар към вратата "петлите" успяха да открият резултата. Звездата на Байерн Мюнхен Франк Рибери проби мощно и мина покрай Нинков. След това подаде към Клиши, който реши да центрира в наказателното поле. Бъркич изби топката, но тя попадна на пътя на Рибери, който с мощен удар преодоля вратаря и доказа, че е в страхотна форма, реализирайки второто си попадение във втора контрола на Франция.

Четири минути по-късно пък резултатът бе удвоен. Сърбите закупиха лесно топката в центъра и тя бе подадена на Флоран Малуда. Играчът на Челси реши да стреля от над 25 метра, но топката влетя неспасяемо във вратата на Бркич – 9-о попадение за Малуда с националната фланелка.

През целия двубой французите контролираха събитията на терена, докато Сърбия имаше 2-3 положения, които обаче бяха спасени от стабилния Лорис.

Германия също постигна успех с 2:0 над тима на Израел, като направи куп пропуски в двубоя, докато израелците се отчетоха само с един опасен удар.

След многото изпуснати положения Гомес успя да даде аванс на Бундестима в 38-ата минута, след като Томас Мюлер даде чудесен пас на съотборника си в Байерн Мюнхен, който с хубав удар препарира вратаря на Израел и откри резултата – 1:0.

След нова порция пропуски на немските нападатели, Германия успя да отбележи, след като резервата Андре Шурлей проби през центъра и с красив удар от 18 метра препарира за втори път Хърш в 79-ата минута.

Бундестима е в "групата на смъртта" на Евро 2012, като ще се изправи срещу Холандия, Португалия и Дания.

В последната контрола тази вечер и Гърция записа победа, преди да потегли за Полша и Украйна. Южната ни съседка победи силния в последно време тим на Армения, а голът бе вкаран от Кирякос Пападополус в 23-ата минута.